Alınacaklar konusunda kafam karıştı.Lütfen basit bir yardım!

cassiopeia soruyor: 10

Geçen gün bebek eşyaları satan çeşitli dükkanlarda fikir edineyim diye basit bir gezinti yaptım kafam çok karıştı.Öncelikle battaniye sordum penye battaniye konusunda kesin kararlıydım kışlık battaniye konusunda pazen mi peluş mu derken satıcılar kadife fermuarlı modeller piyasaya yeni çıkan çok yumuşak modeller gösterdiler pazen battaniyeyi önermediler peluş daha iyi dediler ama ben peluşun alerji yaptıını falan duymuştum.Birde emzirme yastığı ve bebek güvenli yatış yastığı almalı mıyım sizce?Bir de bir satıcı ilk zamanlar mutlaka iç zıbın giydirin falan dedi ben body ile hallederim diye düşünüyodum.Bunun gibi bir çok konu daha deneyimlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Bu soruyu cevapla


36 Cevap


didemnurcan

merhaba,
new born serisi kıyafetlerden bence cok almamaya calıs. Aslında bebegin gelisimine gore karar ver. Ben 4,5kg dogmusum bu sebepten oglum da biraz iri gitti ve 3,8kg dogdu. Yenidogan seti ve 3 adet new born ayaklı body bizi 10 gun goturdu sonra da 0-3'e gectik. Bence 0-3 tercih et ihtiyac duyarsan biri gidip new born 1 paket body alır mothercareden :) Hem ayaklıların 0-3'unde de eldivenler var merak etme :)


cassiopeia

new born body ve tulumlardan birer paket aldım zaten ama bence 0-3 aylarda markasına göre değişiyo standart deil kimi çok küçük new born gibi 1 aya kadar anca giydirilir kimi de büyük yeni doğan bebeğe giydirilmez.Hatta gördüğüm kadarıyla çoğu markanın yeni doğan 1-3 2-3 ay bedenleri var.0-3 ay alıp kurtulamıycam yani.


didemnurcan

ben ilk 1.5ay 0-3 mothercare kullandm. sonra 3-6ya gectik ama caganın boyu uzun gidiyor.


cassiopeia

o zaman ööle görmemişin oğlu olmuş misali kıyafet doldurmaya gerek yok doğduktan sonra duruma göre bakayım di mi


didemnurcan

bence cok dldurma... onceligini standartlara ver... Yarım kollu ic bodyler(beyaz olanlar dah aucuz), ayaklı tulumlar... bir de Indirimleri takp et.cassiopeia

Kulak temzileme çubuğuna ne diyorsunuz?Eşim onlar iyice içeri itiyo diyo doğrumu yada siz nasıl temizliyorsunuz kulaklarını?Bi de şu banyo sepetinin içine yerleştirmek için file mi daha iyi yoksa tabanına yerleştirilen süngerler mi?


cassiopeia

teşekkür ederim hande tülbenti daha önce de duymuştum hatta yıkamak için  de tülbentin süngerlerden daha iyi olduğunu söyleyenler var.
Bebeğime ayrıca bir kulak temizleme çubuğu almamam gerek yok di mi bizim kullandıklarımızla da temizleyebilirm kulak  çevresini.


didemnurcan

merhaba,
bebeg,n kulagını cucukla temizlemek yerine hafif nemli bir parca pamukla temizleyebilirsin.ozlemdevrim

Selam, ben de çok düşünmüştüm ne almalıyım ne almamalıyım diye..Sordukların arasından emzirme yastığını şiddetle öneririm..Son anda karar verdim almaya, onu da almadık, terzide diktirdik ve elyafla doldurduk, yumuşacık oldu, en çok kullandığım şey diyebilirim..Güvenli yatış yastığı aldım am kullanmıyorum..Barış sevmedi onu..Ama bnece iyi bişi keşke Barış kullansaydı..Bence onu d al :))


ozlemdevrim

Zıbın 4 tane aldık hiç kullanmadık..Ya hiç alma ya da 1 tane belki alabilirsin..Zaten bazı takımların içinde oluyor, o yeter..Çıtçıtlı badiler gayet yeterli bence..
Ben şu anda penye battaniye kullanıyorum, çok kullanışlı...Cevaplamak için Üye ol