Kızım 30 aylik ,gece emiyor ...ne zamana kadar?

esmiragul soruyor: 2

merhaba,hep okuyorum,benzer soruları gördüm..ama hala cevabınıza ihtiyacım var

kızım 30 aylik ,gece (gündüz kreşte yatarken ihtiyac duymuyor)emiyor,araba ya bindiğinde zaten (herhalde uyku saatlerine getirdiğimizden dolayı seyahatlerimizi)direk emmek istiyor ,evde canı sıkılınca da bazen...bu durum normal şartlarda(hafta içi saat 16 ya kadar kreşte ,sonrasında akşama kadar geziyoruz..sadece gece kalıyor,hafta sonu da çok uzun araba yolculuğu yoksa ,pek problem yok benim açımdan)çok yormuyor..gerçe son zamanda gece 2 saat te bir uyanıp birşeyler çıkartmaya çalışıyor..ama süt az ..sanırım

hep kendisi bıraksın istiyorum,dişlerin var,ihtiyacın yok,meme bitti diyorum(hayır,var,meme sütü var diyor:),acı olacak diyorum-gülüyor..

nasıl olacak ?daha fazla emzirmiş annelerden cevap bekliyorum..veya bu aylardan sonra kendisi nasıl bırakır diye anlatımınızı

teşekkürler şimdiden:)

Bu soruyu cevapla


22 Cevap


Annegozuyle

Emzirmeyi çok seviyorum. Kızım 30 ay emdi. Bunun 8 ayında kardeşi ile beraber emdi. Arada 6 ay bıraktı, sonra tekrar başladı.
Oğlum 12 aylık ve kendisi istediği kadar emzirmeyi düşünüyorum. Yani daha kısmetse uzun bir yok var önümüzde.

Kızımla bu emme mevzusunu uzun uzun konuştuk. Artık emmek için büyüdüğünü, memelerin biraz yorulduğunu ve kardeşinin biraz daha emebilceğini, çünkü henüz çok kısa bir zaman emdiğini anlattım. Bunun yerine onun da büyüdüğü için emmeyi bırakacağını ama yine büyüdüğü için artık yemek yiyebildiğini, arkadaşlarıyla parkta oynayabileceğini, koşabildiğini vs. konuştuk. O noktada kızım geceleri kesintisiz uyuyan, yeme problemi olmayan bir çocuktu.

Bizde durum kardeşi ile beraber emdikleri için biraz farklı işledi tabii. Buna rağmen sadece 1 kez emicem diye ağladı. Sonra kardeşi emerken bile hiç sorun olmadı. Şimdi bırakalı 5 ay oldu ve bazen hala gelip bir iki fırt çeker kardeşinden sonra:) Ama hiç devamını getirmedi birşey söylememe rağmen.

Bu iş bence anne-bebek arasında özel bir mevzu. İsteyen istediği gibi davranır. Sonuçta hepimiz çocuklarımız için en iyisini istiyoruz. Her anne kendi yavrusunu en iyi tanır ve neye ne şekilde tepki vereceğini de tayin eder diye düşünüyorum. Bu biraz zor bir mevzu ama sakin olup abartmamak da gerekiyor sanki.


esmiragul

ben nurturia da birşeyler okurken ..sonuçları da merka ediyorum...kendim adıma bildiriyorum-1 ay oladu meme bıraktırmalı ...sür biter,acı olur dedim ...aktarda sarı sabır taşı alıp sürdüm..tadına bakmadı,ama değişik buldu..işte acı olmuştur dedim-inandı ..

ilk gün biraz gergindi ,memesiz hayat nasıl diye ..atlattık..bol sarıldım,öptüm ..iğrenmedi,kendisinin büyüdüğünü anlattım..sabahları ilk zamanlar acıktı çık-yatak önünde az çerez koydum-sabah atıştırsın diye ...

artılar-ben sarılmanın tadına vardım

eksik taraf-kızım kreşte öğlen uyuyor ama hafta sonları benimle öğlen uyumuyor(arabada uyuyor bazen)hala yatırmaya çalıştığıma rağmen..gece uykusu 12 saat ..idare ediyoruz
Cevaplamak için Üye ol