kabızlık

betulcakir soruyor: 7

Bebeğim anne sütü ile besleniyor.
ek gıda almıyor. ancak kabızlık problemi yaşıyoruz.
drumuz 4 5 gun yapmazsa fitil önerdi.
Biz fitili malesef 2 kere kullanmak zorunda kaldık.
Bebeğim fitilede alıssın istemiyorum.
Ne yapmak gerekir?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


septik

Bizim dr umuz da;8-10 güne kadar normal,yaptığında da sert değilse çok normal demişti.Bu dönemlerde sık karşılaşılan bir durum sanırım.Bebek her yediğini vücuduna harcıyor:)Ben fitile,derecenin ucu ile yağ-vazelin vs sürmeye sıcak bakmıyorum.Belli süre sonra geçiyor zaten.Bu süreç içerisinde bacakları hareket ettirmek,karnına masajlar, bir çay kaşığı  zeytinyağı içirmek oldukça işe yarıyor.


rabisceren

1 çay kaşığı zeytinyağı içirin fayda etmedikçe miktarı artırın


deryaninkuzusu

Benim kızımda da aynı sorun var malesef. Zeytinyağını deneyebilirsin.  Bende vermedim hiç.2, 3 gün de bir anca yapıyor.ama sıkıntı yapıyor çocuk, huzursuz oluyor.


AOA

hergün sabah aç karnına 1-2 çay kaşığı zeytinyağı vermeni öneririm. bunu düzenli vermek çok önemli. 1 hafta içinde etkisini görürsün.


enlem

merhaba aynı sorunu bizde yaşıyoruz.benim kızım 2.5 aylık.doktor 5 güne kadar normal dedi.ama o kadar çok sıkılıyorki çok üzülüyorum.zeytinyağı içirdim.karnına masajlar yapıyorum.ayaklarını hareket ettiriyorum.hiçbirşey fayda etmedi.ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.


hilal_mehmet

bizde yasıyoruz aynı sorunu çok üzülüyorum bebeğim çok acı çekiyor kakasını yapamayınca şekilden şekile giriyor uyuyamıyor masaj yapıyorum rahatlasındiye ama olmuyor zeytinyağ verincede kusuyor ne yapacağımı sarırdım


azraesra

aynı sorun bizdede var..bu gün 5.gün azra hala kakasını yapamadı..çıldırmak üzereyim:(((((((Cevaplamak için Üye ol