15 aylık bebek kilosu ve beslenmesi

sema51 soruyor: 5

15 aylık bebeğiniz kaç kilo?
15 aylık bebeğinize doktorun verdiği menüleri paylaşabilir misiniz?
O ne yiyor, ne yemiyor, ne seviyor? 
Sevdiği yemeklerin tariflerini verebilir misiniz? 

:)

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


AysegulYahyaMete

bebeğim anne sütü alıyor 14 aylık diş çıkarıyor arda arda zaten çok iştahlı değildi şimdi tamamen kesildi


kurablyemm

Filosunun normal olup olmadığını persentil hesaplama yazın internette sitesi var direkt sonucu söylüyor tablolarda var ve kaç kilo boyda olmasıggerektiğini söylüyor menüler için kızım 9aylik henüz bilemiyorum fakat bu sitede yanda yemek ek gıda sorularından cevap bulabilirsiniz bence sebze meyve yoğurt mama anne sütü sevdiği herşeyi yesin


guta

Kilosunu başka bebeklerle karşılaştırmanıza hiç gerek yok, her bebeğin gelişimi farklı oluyor. Genel olarak merak ediyorsanız üstte de yazıldığı gibi internetten persentil hesabına bakabilirsiniz. Ya da doktorunuz zaten kontrol ediyordur. 


Yemek olarak da 15 aylık artık her şeyi yiyebilir. Sizin yediğiniz yemeleri az tuzlu ya da hiç tuzsuz olarak verebilirsiniz. Sevdiği yemeklere gelince maalesef her çocuğun farklı oluyor, benim iki çocuğumun bile zevkleri aynı değil. Deneye deneye sevdiği tatları öğreniyor insan. 

 


ayberke

guta gayet güzel açıklamış.(gelişimi her daim artıyorsa kilo ve boy illa 5er 10 cm değil illak 500 gr şeklinde değil) büyüyorsa sıkıntı yok.aynı persentilde bile sürekli kalması gelişmesini gösterir.


AyazDenizz

Oğlum 13 aylık ve 10,5 kilo. Doktorumuz alerjik bir durum olmadığı takdirde herşeyi verebilirsiniz, artık sizin yediğiniz herşeyi yer dedi. Cevaplamak için Üye ol