kışlık montla oto koltuğuna nasıl sığılır?

merve_furkan soruyor: 10

arkadaşlar chıcco oto koltugumuz var 0-13 kg arası bizde daha 9 kiloyuz ancak kış geldi montla oturtmaya çalışıyorum çok sıkışıyor ve ağlıyor yolda benı rezil edıyor daha bir boy büyüyüğe kilomuz var, ne yapabilrim? montu çıkar giydir desoğukta zor olur..

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


hayatto

Ben 10 aylıkken bir üst modele gecmiştim


annevebebisi

Montla oturtursaniz da, cok terlemis olmaz mi? Bir de o sekilde disariya cikarirsaniz daha kotu olabilir.

Biz hic montla oturtmamistik, genelde arabayi durdurunca koltuktan almadan montunu giydirip oyle cikariyordu esim. Bense alissin diye ozellikle once disari cikarip sonra montunu giydiriyordum. Cocuklar nasil alisirlarsa oyle gidiyorlar..


merve_furkan

annevebebişi haklısın çok terlıyor ama ilk etaptada araba soğuk oluyor normal kıyafetle üşümezmi? belki araba ısınana kadar üzerine battanıye örtebilirm.


Aysegul_

montla zaten sığması çok zor, hem de çok bunalır.ben hep arabaya binince montu çıkarıp öyle oturtuyorum veya hemen evden çıkıp arabaya binecekse de hiç giydirmiyorum, çok soğuksa battaniyeye sarıveriyorum. koltukta da dediğin gibi araba ısınana kadar battaniyesi durur.


jildando

Bende mont giydirmiyorum arabada, çok terletir herşeyden önce. Kendim de çıkarıyorum zaten. Ayrıca artık bir ust modelde gecebilirsiniz, biz coktan gectik. Gerçi onda da mont giydirmiyorum haliyle.Damla

Güvenliği açısından da en doğrusu kemerlerin olabildiğince vücudu ile temas etmesi. Montunu üzerine doğru örterdim ben o zamanlarda çıkartınca. Evinize yakınsa aracınız giydirmeden üstüne sararak evden çıkartıp, arabadan indirirken giydirirseniz daha pratik olur.


bersu_792

bir üst modele gecın ve asla montla oturmayın bebegınızı hem terler ve  daha cabul hasta olur hemde işşiniz zorlasır ben hemen arabay bıneceksem batanıyesıne sarıyorum montuda yanıma lıyorum cogukez montunu arabada bırakıyorum:)


Damla

10 aylık öne döndürmek için çok erken.  Omurgası henüz omurliğini koruyacak kadar sertleşmediğinden bir yetişkine göre çok hafif olan bir kazada, öne dönük oturan bir çocuğun omuriliği zedelenebilir. Trafik kazalarında kötü sonuçlanan yaralanmaların başta gelen nedenlerinden. Erken dönemde daha büyük koltuğa geçmek isteyenlerin özellikle geriye dönük modelleri tercih etmeleri için dikkat çekmek istedim.ekim_

Araba ısıtıılır,mont çıkarılır ve öyle oturtulur;sonra da hareket edilir:) eğer soğuksa da üzeri örtülür..Şaka br yana güvenliği açısından bu en doğrusu.Biz öyle yapıyorduk.


ekim_

Araba ısıtıılır,mont çıkarılır ve öyle oturtulur;sonra da hareket edilir:) eğer soğuksa da üzeri örtülür..Şaka br yana güvenliği açısından bu en doğrusu.Biz öyle yapıyorduk.


Cevaplamak için Üye ol