sağılan sütün muhafazası

acumacu soruyor: 9

iş yerinizde sağdığınız sütü evinize nasıl getiriyorsunuz? tavsiye edeceğiniz, sütü soğuk tutacak bir çanta markası/modeli var mı?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


Asancar

aventin termal çantaları var.aylarca ben sütümü eve böyle taşıdım. iş yerinde buzdolabına koyuyordum. sonra çantayla eve. birkaç arkadaşım daha aldı sonra. tavsiye ederim. joker, e-bebek gibi mağazalarda bulunuyor


burcaksahin

Asancar'ın bahsettiği ve benim de kullandığım çanta şudur,

http://www.joker.com.tr/urun.aspx?stkID=14000


leach

ben bir bira markasının promosyon çantasını kullanıyorum, boyutlarıda küçük, çantama sığıyor. işyerinde derin doruculu buzdolabı olduğu için bir adet buzluğuda dondurup koyuyorum, eve yetişiyor.


oyabes

benim merak ettigim, eve kadar soguttuktan sonra hemen sutu kullanmak mi gerekiyor? 4 saat cantada sakladiktan sonra derin dondurucuya atilir mi?Ozlemdoruk

sağdıktan sonra dolaba koymak yerine çantaya koysak olmaz mı? bi de gün içinde aynı pompayla steril etmeden mi sağıyorsunuz?


Elcino_mutluatolye

Ben kizim dogdugundan beri sut sagiyorum ve surekli yanimda tasiyorum. Sut sagildiktan sonra 6-8 saat oda sicakliginda durabiliyor. Eger bu sure icerisinde eve gotururseniz buzluga atabilirsiniz. Buzdolabindan ciktiktan sonra termal cantada tasinsa bile sonrasinda buzluga atmak riskli olabilir bence... 4 saat sonunda oda sicakligina gelmis oluyor zaten. Oda sicakligina geldikten sonra tekrar buzdolabi kismina bile koymamak gerekiyor.

Ben de avent'in termal cantasini kullaniyorum ve yanina da mavi buz kaliplarindan koyuyorum. Boylece cok daha uzun sure soguk kaliyor ve tekrar buzdolabina koyabiliyorum.

Ben her kullanimdan sonra pompayi sterilize ediyorum. Eger getirtebilirseniz, yurtdisinda Medela'nin mikrodalgada sterilizasyon icin 20 kullanimlik posetleri var. Restoranlarda, otellerde kullanisli oluyor.


Ozlemdoruk

9 saat işyerinde kaldığımızı varsayarsak 2 kere süt sağabilirim. bunu dolaba koyarsam ertesi günü kızıma içecek süt olur demek ki.. peki süt sağma poşetlerinden sütü biberona mı aktarıyorsunuz? 6 aylık bir bebek bi öğünde ne kadar süt tüketir?


Elcino_mutluatolye

ozlemdoruk, bence ertesi gun icecegi sutu sut sagma posetinde saklamaya gerek yok. posetler cok saglam olmuyor, tasirken delinebilir. Ben sadece derin dondurucuya koyacagim zaman  posete koyuyorum, onun disinda cam biberonda sakliyorum.


Ozlemdoruk

teşekkürler elcino. işyerine 2 tane cam biberon götürürüm. doldurup işyerine getiririm kısmet olursa.


Cevaplamak için Üye ol