Meme reddi yasayanlar varmi neler yaptiniz ...

minabarlas soruyor: 6

4 aylik bir oglum var gayet hersey yokundayken son bir haftadir emmek istemiyor.Emzirmek icin kucagima yatirdigimda kasilip basini geriye dogru atip aglamaya basliyor dislermi geliyor acaba diye kontrol ettim görunurde birsey yok baska ne olabilir sebep 

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


ayb

selam, ben yaşadım, ama daha erken dönemde. oğlum yaklaşık 2 ayda emmeyi reddetti, ikizi devam etti. Hatırladığım kadarıyla 4 ay civarı böyle bir red yaşanıyor çünkü çocuk çevresinin farkına varıp dikkati dağılıyor. Belki sessiz, hafif loş ortamda emzirmeyi deneyebilirsiniz başlangıç olarak. Devam ederse instagram'da emzirme hemşireleri var, daha teknik bir sorunsa onlara başvurabilirsiniz. Ben ebefatmaa nickli Fatma hemşireyle görüşmüştüm.


_Isil_

4-5 ay civarında ben de oglumda yasamıstım. Otururken kesinlikle emmez dediğiniz gibi basını geriye atardı gezerek emzirirdim sakinlesince oturmayı denerdim. Loş ortamlar da bu anlarda daha iyi geliyordu.


minabarlas

Çok uźucu bir surec 3 gun sonra tam 4 aylik oluyoruz yaklasik 3 haftadir boyle herseyi deniyorum sadece gece emzirebiliyorum uyku aralarinda cok korkuyorum tekrar emmeye geri dönmeyecek diye 


ilknur

Meme reddini aynı dediğiniz aylarda bende yaşamıştım. Israrla emzirmeye devam etmek oldu benim yaptığım. O reddetti, ben ısrarla emzirmeye çalıştım.  Sürekli nasıl emzirirken daha rahat ediyor diye pozisyon arayarak deneye yanıla aslında arkadaşlarla aynı çözümleri bulmuştum :) Tek başıma sessiz ve loş ışıklı bir odaya geçiyorduk, yeri geldiğinde onu bir emzirme örtüsü ile kapatıp ortamı daha da loş yaptığında daha kolay emiyordu. 


bste2

Bende şuan yaşıyorum malesfki çok zor


oglanannesi

Merhaba benim oglum da bugun 4 aylik oldu. Aşilarindan mi bilmem emmek istemiyor.Cevaplamak için Üye ol