gece uykusu-sabah erken uyanma

sekerlik soruyor: 3

Oğlum 4 ay 1 haftalık. Aksamları saat 8-9 gibi uyuyor ve gece iki defa emiyor. Emmeleri tamamlansa bile her sabah saat 5'te uyanıyor, biraz kucagıma alıp dolastırınca tekrar uyuyor ama tam kuş uykusu, sürekli elleri ile oynuyor, ıh ıh mık mık deyip kıpırdanıyor. Gözler kapalı ama kıpır kıpır ve hep pışpışlanmak istiyor. Bu saat 7'e kadar boyle. Saat 7'de gülücükler saçarak uyanıyor. Tabii saat 5'ten sonra bize uyku haram oluyor. İstisnasız her sabah boyleyiz. Çocuğu böyle olan başkaları da var mı?? Normal mi bu??

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


burcuege

Benim bebeğim de bir dönem öyleydi, sonra geçti. O kadar çok düzen değiştiriyor ki, ben bile yetişemiyorum aslında.


ayse_50

Benim oğlum da aynen öyle,8-9 gibi yatıyor,gece 2 defa max. 3 defa emmeye kalkıyor,sabah 6'da pürneşe uyanıyor.kendi kendine 15-20 dak oynuyor sonra beni alın çığlıkları başlıyor:)8-8:30 da tekrar uyuyor.geçenlerde hiç konuşmadım emziğini ağzına verip yanından ayrıldım.7:30 a kadar uyudu.aynı taktik ertesi günler işe yaramadı malesef:( buna da şükür en azından gece uyuyor diye kendimizi avutuyoruz:)) 


sekerlik

Ayse_50 bizim cocuklar ayni gibi. Ben de bir yandan sukrediyorum en azindan gece uyuyor diye bir yandan da zorlaniyotum sabah 5te uyanmaya. Demek ki normal boyle olmasi burcuege'nin bebegi de boyleymis.

Aishwarya, saat 7de kalkmasi ben calismaya basladigimda (1,5 ay sonra) iyi olacak, emzirip ise oyle gidebilirim. Bu arada kizinin uykulari konusunda cok sanslisin. Nazar degmesin!! Aksam7 sabah 7 super. Benim oglum uyandiktan somra 10-15 dk icinde ilgilenmessem birak tekrar uyumayi basliyor bagirmaya.Cevaplamak için Üye ol


İlgili sorular

Tog 1 değerinde uyku tulumu 2

3 aylık bebekte otizim belirtileri nelerdir? 7

loyates 3A
Son: asse,

Kucakta uyuma!imdat! 6

mylo 5Y5H
Son: denizderya1,

Boğazda kızarıklık 0