Ateş antibiyotik

sehergil soruyor: 5

http://www.nurturia.com.tr/questions/4e2b1bde-b724-46ae-85f1-a3150116963d/2/enfeksiyon-mu-rota-virus-mu">
3 günden beri ateş 38 üzerinde seyrediyor. 39'a çıkıyor. Hemen hemen 3 saatte bir ateş düşürücü veriyoruz. İnatçı bir ateş var. Korktuğundan söylmek istemiyor ama karın ağrısı da var. Geçen ay da aynı bu şekilde ateş başlamış, 3 gün sonra karın ağrısı başlamış ve şiddetlenen karın ağrısından dolayı acile gitmiştik. Geçen ay ki durumumuz aşağıdaki linkte.
Büyük ihtimalle o zaman görülen lap oluşumlarının tetiklendiğini düşünüyorum. Dün eşim aile hekimine götürdü. Ateş düşürücü ile Largopen BID 400 mg vermiş. Henüz bunu vermeye başlamadık.
Bugün ya kendi doktorumuza götürücem ya da Tıp Fakültesine. Bu arada Largopene başlamayalım değil mi? Yine geçen sefer ki olacak diye korkuyorum. Çok yıpranıyor çocuklar bu hastalıklarda. Kan tahliliydi, serumdu, ultrasondu derken. Ne yapalım bilemedim.


http://www.nurturia.com.tr/questions/4e2b1bde-b724-46ae-85f1-a3150116963d/2/enfeksiyon-mu-rota-virus-mu

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


bellroad

durup duruken mi ateslendi yoksa hastalıga baglı mı? akdeniz atesi olabilir 3 gun surer yuksek ate, karın agrısı, eklem agrısı, halsizlik, nefes alırken acı duyar. ailede varsa mutlaka bir baktırın derim. cok cok gecmis olsun. ates dusurucu ile ilgili bilgim yok maalesef


sehergil

Grip gibi, burun tıkalı, halsiz ama yine de hareketli. Bir gece burnu tıkandı, sabaha ateşi çıktı.


samanyolu

Akdeniz ateşi bi arastirin derim birde bademcikleri nasil


ayberke

öncelikle geçmiş olsun.Bu arada geçen sefer lap vardı sizde laplar ile olan gelişme ne oldu.

Aile hekiminden ziyade konunun uzmanalarına gitmenizde fayda var diye düşünüyorum.Bugün gittiğiniz dr ne dedi?Tahliler de ne var?


sehergil

Ayberke teşekkür ederim. geçen sefer laplar 1 hafta sonraki ultrasonda kayboldu. Şimdi ateşi aferin ve dolvenle düşürüebildiğimiz için özel hastaneye gitmekten vazgeçtim. Yarına devlet hastanesine randevu aldım. Özel hastaneye güvenemiyorum ya. Normal kontrol için dert etmiyorum ama allah korusun ciddi bir belirtide tetkikler çok maliyetli oluyor. İstenen tetkiklerin gerçekten gerekli olup olmadığını da anlayamıyoruz, hep şüphe ediyorum.
PFAPA ve akdeniz ateşini sorucam bu sefer.
Akdeniz ateşinde çok farklı belirtiler varmış ama PFAPA olma ihtimali var. PFAPA belirtilerinde ayda bir ateş yükselmesi görülüyor diyor. Bizim önceki ateş yükselmemiz 45 gün kadar önceydi. Her ay olmuyor bizde. Bakalım yarın inşallah bir cevap bulabiliriz.Cevaplamak için Üye ol