yüksek sesten korkma

breeze821 soruyor: 10

Oğlum birkaç gündür saç kurutma makinasının ve süpürgenin sesinden korkuyor ağlamaya başlıyor çırpınıyor kapatalım diye!öncesinde süpürgeyi elimden almaya çalışırdı hep.noldu dersiniz birden bire!

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


fadis

Bizde de yeni başladı bu durum. Eskiden saç kurutma makinasına çıldıran oğlum şimdi çalışmasını istemiyor. Saçını kurutmadan önce uzun uzun saçını kurutacağımızdan bahsediyorum, oyunlaştırıyorum ve haber vermeden hiç bir aleti aniden çalıştırmıyorum. Biraz düzeldi, eskisi kadar tepki vermiyor artık, önceden ağlıyordu.


breeze821

20 ay krizi demekki!


senayc

Biz hiç yaşamadık, okudum ama birşey yazamadım breeze.


asna

dönem, gecer :) ama fadisin dedigi gibi önceden haber vermek, bak simdi evi süpürecegiz, vuuuu yapacak, felan diye alistirirsaniz daha kolay gecer, yada becerebiliyorsa dügmelerine onun basmasini istemek, kabloyu icine cektirmek felan... kolay gelsin :)


EmineKartal

asna bizimki evdeki elektrikli aletlerden değil de alarm sesi, polis arabası, itfaiye arabsı sesi gibi şeyler ile matkap sesi, ustaların tak tak'ları falan gibi dış kaynaklı seslerden korkuyor. buna önerin var mı tecrübeli bacım:)asna

bunlardan korkmasi normal zati birakin korksun :) saka bir yanada, polis itfaiye vs. bir müddet sonra ilgilerini cekmeye basliyor, bizim bir ambulans sesi cikaran kitabimiz vardi, onunla birlikte bir merak uyanmisti Asude'de... birde yaslada ilgili, ikiye dogru tepkileride bebeklikten cikiyor...

lakin matkap seside korkulmayacak gibi degil :) gecenlerde biz duvari deldik evde, ikiside korktu, simdi biryerde duyduklarinda cok ilgilerini cekiyor ama, sanirim söyle birsey olustu kafalarinda: bu ses rahatsiz edici ama neticede bize kötü bisey olmuyor :)

yani o ses ne ifade ediyor gördüler, bir makina  var - ses cikariyor - duvar deliniyor, mesela Beyza babasini / dedesini cekicle birseyler cakarken görse, ustalar gibi tak tak yapiyor bak, civi duvara giriyor -  gibi, bir müddet sonra tepkisi degisecektir, hatta kendi cakmaya baslalyacaktir :)

ben buralara hep gecenin bir vakti yaziyorum ya, cokmu sacmaliyorum?


meycan

Bizde de olmuştu bir dönem. Geçici merak etme..


EmineKartal

yok asnacim olur mu, çok güzel anlatmissin. polis arabasi, ambulansi falan anlatiyorum; sokakta görünce de gösteriyorum bak ambulans hastayi doktora götürüyor, doktor hastayi iyilestirecek kivaminda ama kafi gelmiyor simdilik.
çivi konusunu hiç düsünmemistim, tamam dedeye/babaya söyleyelim çivi çaksinlar azicik:)
sagol meycan...kader_eymen

bizde su aralar her ikisindende korkmaya başladık, önceden elektrik süpürgesinin arkasında gezer oda süpürürdü, şimdi kaçıyor.saç kurutma makinasınada hala alışamadık...


Pinaro

merhaba..13 aylık olan kızım eşimle birbirimize seslendiğimizde zil çaldıgında yüksek ani bir seste birden kucagıma atlayıp ağlıyor korkuyor..yeni başladı neden acaba


Cevaplamak için Üye ol