Dalak büyümesi

samanyolu soruyor: 2

arkadaşlar daha öncede belirtmiştim oğlumda dalak büyümesi var sadece kanının bi değeri çok az düşük çıkıyor birde ultrasonda dalağın boyutu yaşına göre biraz büyük çıkıyor bbaşka bi sorunumuz yok geşlişimi çok iyi hatta yaşıtlarından iri diyebilirim iştahı yerinde uykusu iyi akdeniz anemisi testi yapıldı sonucu iyi çıktı o hastalıkta yok eee devamlı kan verip kontrol altında tutacağız takip edilecek diyo dr lar aynı durumda olan buna benzer bi rahatszlığı olan varmı nasıl bi tedavi uyguladı

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


kuce

geçmiş olsun. inşallah önemli hayatını etkileyecek bir sağlık sorunu yoktur kuzunuzun.

benim oğlumun doğumdan sonra uzayan sarılığı nedeniyle yapılan araştırmalarda eritrositlerinin erken yıkıma uğradığı tespit edildi. ege üni. de detaylı testler yapıldı. herediter sferositoz tanısı kondu. bu hastalığın da belirtileri kansızlık, dalak büyümesi, sarılık, solukluk. malesef tedavisi yok uzunca bir süre folik asit desteği verdiler şimdi onu da vermiyorlar. oğlunuza detaylı testler yapılmıştır gerçi ama tanının konması için ozmotik frajilite testi yapılması gerekiyor ki bu test üni.hast ve bazı araştırma hastanelerinde yapılıyor. izmirde sadece 3 yerde var :( ayrıca birde düzenli olarak periferik yayma testi yapılıyor. nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bizim hematologumuzu tavsiye ederim izmirdeyseniz. iyi günler, tekrasr geçmiş olsun.


samanyolu

sizede geçmiş olsunevet bizde bugün ankara gazi hastanesine gittik orada dr deniz arslan sağolsun çook ilgilendi ve tahlillerimizi verdik sonuçlr haftaya inş iyi bi sonuç alırız  ve artık özel hastanelere olan düşüncelerim bir kez daha netleşti resmen insan sağlığıyla ticaret yapıyolar.

 Cevaplamak için Üye ol