Kreşe giden çocuklarda yeme düzeni

selencem soruyor: 10

Oglum kahvalti-yogurt-öğle yemeği-meyve-akşam yemeği olarak 5 öğün yiyor. Görüştüğüm kreşlerde kahvaltı sonrasi ara öğün yok. Hadi yoğurt yemekle de yenebilir ama ikindi kahvaltisi genelde hamurişi. Peki bu çocuklar ne zaman meyve yiyor?

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


elifin_annesi

akşamm yada kreş sonuu meyve veren kreş grmedim.. çıkolatalı ekmek verip enerji patlaması yapıyorlar ..


AOA

Kahvaltıyla öple yemeği arası genelde birşey vermiyorlar, bizim kreşimiz de vermiyor. Meyveyi artık kendimiz yedireceğiz evde.


selencem

Aoa aynen :) ben kahvalti sonrasi uyku oncesine kaydirmayi planliyorum.


jildando

kızımın okulu ya öğlen yemeğinde  ya da ikindide ek olarak meyve, meyve suyu ve havuc dilimi alternatiflerinden birini mutlaka veriyorlar. ben de okulda etkinlik yaptığımda öğlen yemeğine de katılmıştım, çilek vardı mesela. Tek meyve öğünü değilde belki yemeğe ek olarak vermelerini önerebilirsiniz belki.
Bende oğluma ara öğün haricinde yemek sonrası da isterse meyve veriyorum, gerçi benimki meyve yemeyi cok seviyor


peyibal

Ben haftada 1 gün çantasına 5-6 porsiyonluk meyve koyuyorum, diğer veliler de koyuyorlar.İletişim defterine meyve konusunda okuldan destek istediğimi de belirttim.Başladığından beri 2. kahvaltısında verilen herşeyin yanında meyve de koyuyorlar yada oyun saatinde bahçede meyve veriyorlar.

Kahvaltı-öğle yemeği arasında kreşte birşey vermiyorlar.Zaten 09:00 da kahvaltı yapıyorlar öğle yemeği de saat 12:00 - 12:30 civarı oluyor.Arada 3 saat var ve başka birşey yerse zaten öğle yemeğini yemediği için benim işime geliyor.

Öğlen uykusundan önce içmesi için yanına hergün süt yada meyve suyu koyuyorum. Bozulmasın ve ısınmasın diye buz kasetiyle torbalayıp çantasına koyuyorum.

Bunun haricinde akşamları meyve veriyorum, yemeğini 18:00-18:30 gibi yiyor meyvesini de 20:00 - 20:30 da veriyorum.Bu şekilde bir uygulamayla yeterli meyve alıyor.Ulku

her yasin yeme duzeni farkli oluyor kreslerde. senin gorustuklerin bu farki belirtmedilerse demek ki isini bilen yerler degiller, diye dusunuyorum. kac yas sonrasi icin baktin, bu da onemli tabii.


selencem

Ulku, bana genel bir liste verildi. Bayram sonrasi 2. gorusmede bu konuyu detayli konusacagim. Ama zaten burasi o kadar kapsamli bir yer degil. Ama eve yakin, temiz ve sinif ogretmeni bize uygun, 16 aylikta gunde 2 saat icin de bu yeter bence :) peyibal, aksam yemegini erkene cekip, aksam meyve yedirmek de ileride iyi bir fikir olur ama simdi gece acikir mi emin degilim. Denerim  :)


NORTH_TAN

Bizim kreş Meyve veriyor. Hatta Kuzey Tan sadece oyun grununda 2.5 saat ama 10:30 gibi meyve yiyorlar arkadaşlarıyla diye biliyorum. İlk 2 hafta ben bizzat gözlerimle de gördüm:)))))

Şuanda da Kuzey Tan bey "Kayısı yedim, Erik yedim, şeftali yedim, kiyaz yedim" diyor. Geçen günde "bişi yemedik" dedi:)))peyibal

selencem, kusura bakma, ben direk 3 yaş mantığına göre cevaplamışım soruyu:))

Sizin için farklı bir beslenme programı uyguluyordur kreşiniz, görüşmende netleştirirsin.Yaşa göre beslenme ihtiyaçlarını muhakkak dikkate alıyorlardır.


UMUTAN

valla ne yalan söyleyim kreş araştırması yapdığım günlerde bende bu meyve olayına takılmıştım..ama bi kreşe gittim yönetici bayan kendiliğinden yemek politikalarını anlatırken gün içersinde çocuklara meyve verildiğinden bahsetti.ama öyle tek bi meyve de değil bikaç çeşit meyve..çok şaşırdım..yöneticinin kendi çocuğuda kreşinde olduğu için beslenmelerine çok dikkat ediyordu..sabah kahvaltısı açık büfe..öğle yemeği,ikindi kahvaltısı ve meyve daha bi anne olarak ne isteyebilirdim ki..ve kendi gözlerimlede çok sık şahit oluyorum..çok teşekkür ediyorum ki o YAŞAMKENT ANAOKULU yöneticisine..Allah razı olsun kendisinden..


Cevaplamak için Üye ol