Kendi kendine giyinebilme soyunabilme becerisi ve yasi?

beatrix soruyor: 2

Kizim agustosta iki bucuk yasinda olacak. Tuvalet egitimimiz bitti sayilir basariliyiz. Kendi kendine merdiven iner cikar,yemek yer dis fircalar ve terliklerini ters giyinmemeyide ogrendi.

Coraplarini cikar hadi ile basladik. Yok mumkun degil soyunamiyor. Dugme iliklemek icin cok mu erken acaba iki haftadir citcit kapatmak, dugme iliklemek diye ugrasiyoruz ama arpa boyu yolumuz yok.

Krese verecegim eylulde. Tuvalletini soyluyor ama kulodunu indirip kaldiramiyor henuz. Daha bunun etegi sortu kisin kilotlu corabi pantollonu var. Yardim istemeyebilir kendi basina yapmasini en azindan yapabilmesini istiyorum ama..

Bir tisortu giymeye calissa dolanip duruyor yakasina koluna.

Sort giyip cikarirken mutlaka dusuyor.dussun sorun degil ama siyirip ayaklarina cikaramiyor.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

benimki 3,5 yaşında etet kot, şort tişort çorap, kilotlu çorap vs.. hemen hemen herşeyi giyebiliyor . ama düğme iliklemede bizde sorun yaşıyoruz pek düğmeli şeyler almıyorum ... 


Kreşte tek başına tuvalete göndermezler zaten mutlaka öğretmen olur yanında destek amaçlı..

ben mesela giyinirken etiket arkada olacak, bir yere sırtını daya öğle giy vs. destek oluyorum.. Daha doğrusu yönlendiriyorum. Yoksa dengesi bozulup düşebilir gerçektende .. sizde tarif edin biraz .. ama henüz küçük bende 3 yaş civarı çözecektir ..


mert_mert

cnım dert etme bence okullarda yardım ediyorlar ben bir kaç yere sordum mesela ablalarımız var altını bile değiştiryorlar demişti yani bezi değiştiren kilotda giydirir..hiç üstüne gitme bence çok küçük o annesii..bizimki 26 aylık sadece kilotu yarıya çeker yukarı okadar:)))Cevaplamak için Üye ol