yataktan düşme , inme!

lopikcim soruyor: 10

Kızım profil resmimde görülen yataktan inmiş dün ya da düşmüş net değil, ama ablam odaya girdiğinde ayakta yürüyor ve ağlıyormuş..herhangi bir yerinde bir zedelenme görmedik, ağlaması da çok uzun sürmemiş, travma olmuşsa da ( 48saatten fazla oldu ) çok değilmiş ki herhangi bir sıkıntı yaşamadık sonrasında..Ama artık onu o yatakta yatırmak konusunda çok tedirginiz, nasıl bir çözüm bulabilirim? Yer yatağı mı ki onu misafirliklerde denemişliğimiz var kafasını oraya buraya çarpıyor , oyun parkımız( park yatak değil) var o mu ki onda da daha eski aylarda yatırmışlığımız var ki çok rahat etmiyor, yan fileleriyla yatağın arasına sıkışıp uyanıyor..???? Ne yapsam diye düşünüyorum 2 gündür

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


lopikcim

 kızıma nasıl indin diye sorduğumda bu şekilde diye gösteriyor:-( resim kalitesi için de özür dilerim, beceremedim daha iyisini ( hastane pc sinde)


nilindelisiyiz

çok geçmiş olsun, bizim kız henüz küçük olduğu için pakyatakta yatıyor henüz fakat daha sonrasında ikeadaki alçak yataklardan almayı planlıyoruz, parmaklığı olmayanlardan..böylece düşse de fazla canı yanmayacaktır diye düşünüyorum.


Yenidenanne

Geçmiş olsun. Yatağında kenar koruyucuları var, fotoğraftan gördüğüm kadarıyla. Onların üzerine basıp tırmanmış olabilir. Onları çıkarın -varsa tabii. Yatağın derinliğini artırmak için ince bir şilte kullanabilirsiniz. Son olarak da derin bir yatakla değiştirebilirsiniz.

Kendi tecrübemden 14 ay, kenarlıksız yatak kullanmak için erken olabilir.


asna

inip cikmasini ögretin :) yanina tabure basamak vs. koyun, oyun seklinde insin ciksin. cabuk ögrenecektir :)


lopikcim

nilindelisiyiz, teşekkür ederim, ev zaten kullanılmayan eşya oyuncak vs mezarlığına döndü yeni yatak fikrine şu anda çok sıcak bakamıyorum.belki bu yatağı daha güvenli hale getirebilirim

yenidenanne, o kenar koruyucular olmazsa kafasını çok fazla çarpmaz mı kenarlara, deli gibi yatıyor da.. ince şilte belki düşünülebilir ama ne kadar rahat eder göreceğiz, şimdilik bu yatakta yatırıyorum aynı şekilde , ama hem dinleme cihazını saniye yanımdan ayırmıyorum, kımıldadığında koşuyorum, hem de yatağın önüne bir sürü yastık koydum.

asna ,haklısınız fırlamalıkları anında öğreniyor:-)Yenidenanne

Çarptığı yer tahta, birşey olmuyor, biz denedik :) Ayağa kalkabildiğinde kenarlıkları hemen çıkarmıştık, merdiven gibi kullanır, diye. Dinlemek de bir yere kadar, sizin canınıza yazık. Çıkarın kenarlıkları rahat edin, böyle hep aklınız kalır.


lopikcim

Uyku sersemi gözü kapalıyken yatakta oturuyor, sonra pat diye atıyor kendini yatağa, korumalar varken bile çıkan sesi duysanız, onlar olmadan kesin ağlar diye düşünüyorum..Ama tecrübeye de kulak vermek lazım:-)


selencem

Korumaliklari tam boy olanlariyla degistirebilirsiniz.elifin_annesi

bu yatakların yatak yükselti ayarlamaları var yatağı çıkartıp yanlara bi bakınn yatağın altındaki tabaka daha aşağıya inerr bi bynu deneee


lopikcim

yenidenanne haklı çıktınız ablam dün kızımı o korumalıklara basıp tırmanmaya çalışırken yakalamış, anında çıkardım, bakalım ne yollar bulacak ilerki zamanlarda:-))Cevaplamak için Üye ol