Anasınıfında yemek götürmek

yesil_erik soruyor: 6

Arkadaşlar 10 gündür canımı çok sıkan bir konu hakkında görüşlerinize ihtiyacım var.Kızım bir devlet okulunun anasınıfına başladı yarım gün (12:30-17:00)Alıştırma haftasında toplantı yapılmış ve hergün bir veli öğle yemeği getirsin kararı alınmış.Liste çıkmış liste genellikle bir sulu yemek bir ara yemek salata yoğurt meyve şeklinde.Benim 6 aylık bir bebeğim var ve burda hiç  bir akrabam olmadığı için yardım edecek kimsem yok.Bu şekilde 20 kişilik bir menü hazırlamam ve götürmem bebekle mümkün değil.İtiraz ettim ve bu hafta toplantı yapılacak.Ben hergün herkes kendi beslenmesini belli bir listeye göre götürsün diyeceğim.Fakat çoğunluk yine aynı şeyi kabul ederse ne yapmam gerekir bilmiyorum.Gerçekten bir bebekle taşıyamam bu kadar şeyi.Fikir ve önerilerinizi bekliyorum Teşekkürler 

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


burcaksahin

Bence durumunuzu açık açık anlatın. 

İlla itiraz eden, anlayışsız biri çıkarsa hiç çekinmeden o zaman o günkü malzemelerin parasını verip o itiraz edenin sizin için hazırlayıp götürmesini teklif edin. Bakalım ne diyecekler?

Dilerim halden anlar velilerdir karşınızdakiler.


yesil_erik

İnşallah anlayışlı birileri çıkar onlar keyfi için yani hergün beslenme hazırlamamak için istiyorlar.


derya275

O satte cocuk evinde yeyip gelse nolur sadece ara ogun yapilabilir cok sacma 


Gizem_92

Belki de ben çocuğuma başka birinin yaptığı yemeği yedirmek istemiyorum? Her çocuk kendi beslenmesini getirsin Ya olur mu öyle şey.. Sizin mazeretiniz oldukça makul lakin ayda 1 kere yapacaksın ne olacak diyeceklerdir. Beslenme hazırlamaya üşenen hazır kek bisküvi koysun herkesim çocuğu kendi derdine. 


yesil_erik

Toplantı yapıldı herkes memnun olduğunu söyledi (ew tabi ayda bir defa beslenme işiyle uğraşıp diğer günler rahat olunca).tek bendim istemeyen toplantıda okul değiştirme şansımda olmadığı için eşimin izli olduğu bir gün kendi menümü oluşturmak şartıyla tamam dedim.o günlerde kek poğaça börek türü şeyler yapacağım eşim götürecek.benim gibi ilk defa böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlara da fikir olsun eğer çoğunluk toplu beslenme istiyorsa hiç birşey yapamıyorsunuz çünkü milli eğitimide aradım bunu okulla halledebilirsiniz dediler.Birde benim aklıma takılan şöyle bir sorun vardı alerjik yada metabolik hastalığı olan çocuk olursa nolacak diye.sordum kimsenin öyle bir sorunu yokmuş.


Gizem_92

Herkes evet bir siz hayır diyorsanız yapacak bir şey Yok malesef :( umarım çocuklar doğru düzgün şeyler yer sağlıklı beslenmeye önem veren insanlar çok az malesefCevaplamak için Üye ol