Emekleme sorunumuz..

gsavayli soruyor: 10

7 ayımız dolmak üzere ama bebişim hala emeklemedi,geri geri emekliyoruz ileri emeklemiyo ,hemen ağlamaya başlıyor ,yürüyen oyuncaklar aldım ama hiç ilgisini çekmedi..buda beni çok üzüyor..bu konuda napmam gerekir..

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


aslihank

Benim bebegim geri geri de emeklemiyor , seninki en azindan onu yapiyormus :) Yere emeklemesi icin birakir birakmaz basliyor bagirmaya, bir turlu engel olamiyorum bagirmasina. Bence uzulmeye ve kafaya takmaya degecek bir sey yok, sagligi yerindeyse sayet. Kardesim hic emeklemeden yurudu mesela benim, yegenim de 8. ayda emekledi. Oyle de olabilirler yani.
Sevgiler...


mibrim

benim bebeğimde 6 aylık yüzüstü basıyor yaygarayı..sırtüstü keyif yapmaya bayılıyor dönmesi bile azıcık tembelin önde gideni:))her bebeğin emekleme zamanı farklı olabiliyor hatta hiç emeklemeden direk yürüyebilende çok, kafaya takmamak lazım..ama emekleyen bebekte çok tatlıııı


ozlem76

hiç üzülme benim büyük oğlum geri geri emekledi ve sonra yürüdü.üzülecek birşey yok onda


sseellii

benim oğlum 9. ayını bitirmek üzere ama emeklemiyor hala. bakıyorum kas gelişiminde bir terslik görmüyorum desteksiz oturuyor, otururken ayağa kalkmaya çalışıyor fln ama iş emeklemeye gelince yok. takmıyorum kafama emekler elbet bir gün. sizin de doktorunuz gelişmesiyle ilgili bir problem görmediyse kafanıza takmayın her bebek aynı olacak diye bir şey yok.


bartum

Benim oğlum hiç emeklemedi. 9 aylık ta yatağında tutunarak ayağa kalktı, sonra sıraladı. 13 aylıkta yürüdü. yürüdükten sonra emeklemeyi keşfetti. çok kısa birsüre emekleme yürüme karışık devam etti. sonra yürürken emklemenin ne anlamı var deyip koşmaya başladı beyfendi... illa emekliycek diye bir şey yok üzülme:)gsavayli

çok teşekkürederim pylaşımlarınız ve destekleriniz için...


Taita

canını sıktığın duruma bak. daha küçük emekler de  yürü de. ayrıca hiç de emeklemeyebilir belki direkt yürür. Allah sağlık versin o kadar diyeceğim.


PinkPrincess

benim kızımda hiç emeklemedi.emeklemesi gerekmiyor ki,bende emeklememişim,eşimde,kardeşlerimde.genetikten emekleme yok bizde:)hiç beklemedim emeklemesini.sürünmedi bile,onu bırak hiç yüzüstü yatmadı.şimdi ufak ufak yürüyor.
bir de arkadaşlarında dediği gibi daha küçük belki emekler sonra..Aysegul_Yagmur_Irmak

Yağmur 8 aylıkken emekledi, her bebeğin emeklediği zaman, emekleme şekli (ki emeklemek çeşitli şekillerde kendini hareket ettirmek demekmiş, kimi zıplayarak, kimi dizleri yere değmeden elleriyle emekliyor) bebekten bebeğe değişiyor.


zeyfe

oğlum 6.5 aylıkken asker gibi sürünmeye başladı, sanırım 7-7.5 aylıkken tam olarak emekledi. Kızım 9 aylıkken emekledi, bir süre öncesinde geri geri gitmeye başlamıştı sonra aniden ileri gitmeye başladı. 13 aylıkken de yürüdüler. Hatta oğlum daha çabuk ayaklanıp sıralamasına rağmen kızımdan 1 hafta- 10 gün sonra yürümeye başladı. Endişe etmeyin belki de emeklemeden yürürler, doktorumuz öyle de olabilir demişti kızım için. Bir de ikizler diye birbiriyle kıyaslamamak lazım, ikiz de olsalar farklı kişilikleri var sonuçta. Bebeklerinizi güle güle büyütmenizi dilerim.Cevaplamak için Üye ol