5. aydan sonra anne sütü artar mı??

SEFALP soruyor: 10

Arkadaşlar bir konuda tavsiyelerinizi isteyeceğim.
Bebeğim haftaya 5. ayını dolduracak. Doğduğundan beri mama takviyeli besleniyor. Sütüm hep azdı. birçok yöntem de denedim. Artık biberonu da reddettiği için neredeyse hiç süt içemiyor beni emiyor fakat sütüm hala çok az. Kaşık mamalarını yiyor ve yavaştan ek gıdalara başladık.
Bir tek malt içeceklerini denemedim. İşe yarayanlar varmış galiba alıp içsem sizce bu saatten sonra sütüm artar mı?? Annelik işte kendi sütümle doyuramamak hep içimde ukte kalacak.
Yorum yazarsanız çok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


bersu_792

malt ıceceklerı cok ıse yarıyor hatta humanın anne sutunu artıran cayıda ıse yarıyor bende oğlumu dogdugundan berı mama ıle besledık benımde sutum azdı 4ay ancak emzırdım sonra kendılıgınden kesıldı sutum


TATLI_CADI

aynı durumdayız,biberon almıyor,ek gıdaya başladık,gece özellikle anne sütüne bağımlıyız ama sütüm az..her gün akşamı mamayla geçiriyoruz.biliyor musun sütüm olacak mı diye kafaya takmadığım günler sütüm artıyor:))  o kaygıyı kafandan silmen lazım. eğer gezmeye gitmişsem,bol su içip,öğün atlamayıp,bebeği de sık emzirirsem sütüm bollaşıyor.en önemlisi de yetecek mi diye düşünmüyorum..yetmezse mama veririm elimden bu kadarı geliyor diye kendimi rahatlatıyorum

özetle,aklından bile geçirme:))bu soruyu görmedim ben de:))


ozgeoyku

bır arkadasımın 7. aydan sonra arttı malt ıceceklerle bence denemeye deger sız deneyın de artmaz ıse zaten ek gıdaya baslamıssınız muhallebılerını de devam sutune yaparsanız sızı de emıyor zaten ... kolay gelsın:)


asyanin_annesi

annelerrrrrrrrrrrr...............!!!!

bu süt olayını bu şekilde az az diye diye azaltıyorsunuzzzz

SÜTLER GEZMEYE GİTTİ GELİCEKLER DİYİN... LÜTFEN YAAAAA:(

anneyiz hepimiz ve istiyoruz ki sütümüzle büyütelim bebelerimizi. her annenin sütü yavrusuna yeter. yetmediğindede mama verebilirsiniz neolcak yani?

kendinizi bu konuda suçlu hissetmeyin nolur.

siz sütüm azaldı ayy sütüm yetmiyor ayy bitti bidaha çoğalırmı diye diye sütlerinizi kaçırıyosunuz. annecikler pozitif düşünün sütüm var deyin gürül gürül geliyo diyin öyleki süt bile sağacak kadar sütüm var diyin.



atb

ben malt içeceği denedim, tadı çok kötü geldi. bazen akşamdan bir adet alkolsüz bira içiyorum, onda da malt var, sabaha kadar müthiş artıyor süt. yani evet, bence malt artırıyor. bir de aynı etkiyi tahin-pekmez ile yaşıyorum. ama evet, kafanıza takmayın, farkı göreceksiniz



SEFALP

Tatlı cadı seninle aynı kaderi paylaşıyoruz peki sen gündüz mamayı neyle veriyorsun? ben biberon almadığı için kaşık mama kullanıyorum icerisine devam sütü koyuyorum biraz kıvamlı olduğu için daha kolay yutuyor kaşıkla veriyorum fakat her yer mama oluyor tabi.


SEFALP

Arkadaşlar gerçekten çok moral verici konuşmuşsunuz. En iyisi moral bence de. Benim oğlum biberonu reddettiğinden beri çok moralim bozuk. besleme adeta işkence haline dönüştü. Kaşıkla verdiğim için kendisi de mama bitene kadar sabredemiyor çok hareketli çünkü ne eli duruyor ne kolu duruyor kaşıkla verirken elimi tutuyor. Yani bir sinir harbedesi içinde geçiyor beslenme saatleri. Bu yüzden sütüm azaldı.
Bugün bir siteden sipariş ettim 2 şişe inşallah Allahın izniyle etki eder. Günde kaç şişe içiliyor bilginiz var mı?


ozalp07

oğlun zaten 5. ayda. yakında ek gıdalar çoğalacak öğün olacak. anne sütü çok önemli tabiki ama kafana takma bence artık. benimde azdı hep mama ağırlıklı gittik. ek gıdada hiç sorun yaşamadık. herşey yiyor şimdi. dediğim gibi benimde azdı ama hala emziriyorum bak. az da olsa bir damla da olsa ne alsa o faydadır.  psikolojik olarak bile ona bir tatmindir. ve hastalıkta diş zamanlarında çok faydası oluyor. avunuyor onunla. ya hiç olmasaydı dimi:)



SEFALP

Çok doğru söylemişsin Özalp ya hiç olmasaydı. Maşallah bebişine hala emiyor ne güzel. Ben de kendisi bırakana kadar emzirmeyi kesmeyeceğim. Emzirmek tabii ki bebeğin beslenmesinin dışında anne ile de arasında bir bağ kuruyor. Bebeğin emme içgüdüsünü tatmin ediyor. Benim bebiş yalancı emzik bile almıyor.


fiyonk

Benim gecen ay bile ( sekizinci ay) sutum un kurabiyesi yedigimde artti. Malt kahvesi iciyorum ben de arada,icine cay kasiginin ucu ile toz tarcin atiyorum, tadi daha iyi oluyor.. Ama bundan onemlisi sutunun olduguna inanmak tabii, cunku var :)



Cevaplamak için Üye ol