5. aydan sonra anne sütü artar mı??

SEFALP soruyor: 7

Arkadaşlar bir konuda tavsiyelerinizi isteyeceğim.
Bebeğim haftaya 5. ayını dolduracak. Doğduğundan beri mama takviyeli besleniyor. Sütüm hep azdı. birçok yöntem de denedim. Artık biberonu da reddettiği için neredeyse hiç süt içemiyor beni emiyor fakat sütüm hala çok az. Kaşık mamalarını yiyor ve yavaştan ek gıdalara başladık.
Bir tek malt içeceklerini denemedim. İşe yarayanlar varmış galiba alıp içsem sizce bu saatten sonra sütüm artar mı?? Annelik işte kendi sütümle doyuramamak hep içimde ukte kalacak.
Yorum yazarsanız çok sevinirim.

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


SEFALP

Un kurabiyesiyle sütü artan benim duyduğum 2. kişisin fiyonk. İlk duyduğumda ilginç gelmişti un kurabiyesini ben de deneyeceğim.


ecekalan

ben ilk haftadan beri milkplus diye bir içecek içiyorum,çaylar falan hiç işe yaramadı ama bu çok etkiliyor sütümü.bebeğim yedi aylık olacak, hala milkplus içince sütüm aşırı artıyor ve aynı tempoda emziriyorum.elmalı ve üzüm aromalısı var,tadı da çok güzel,yanında da kabak çekirdeği güzel gidiyor :D yalnız şişesi 5,tl. ben artık haftada iki üç kez içiyorum.stres yok,süt var :)


gulbahar

Merhabalar benim de ilk zamanlarda azalma olmuştu mama takviyesine bile başlamıştık. Humananın emziren anneler için stil tea çayını, malt içecekler içtim ve hala daha içiyorum şimdi mama bile vermiyorum bebeğime ve doktor ek gıdalara bile başlamadı birde milupanın rezene çayı var ben ondan bebişe veriyordum geçende kendim içtim ve içerken süt dolduğunu hissettim onu da tavsiye ederim Hiç sıkıntı stres yapma sütün daha çok olur. Birde aile hekimliğimizin hemşiresi bulgur ve pirinç pilavı demişti akşam yemeğinde bu ikisinden yediysem eğer sabaha kadar buzluğa üt bile atabiliyorum gerisini sen düşün ve kesinlikle denemeni öneririm.


fiyonk

Ben duydugum ilk kisiyim Sefalp:) Sut icin icmemistim ama yapmisken 4-5 tane yiyince sut arttı, şimdi hep evde bulunduruyorum. Un helvası da artırır derler ya, onu denemedim gerçi..


SEFALP

milkplus ben de bir kere elmalısından alıp içmiştim bir şişe. Şişenin sonunu zor getirdim tadı çok kötü. Ben bir artış gözlemlemedim ama dediğim gibi bir şişe içmiştim belki daha fazla içmek gerekiyor.


SEFALP

googleye yazdığında fiyonk un kurabiyesi süt arttırır mı diye bir sitede çıkıyor. O kişinin de artmış yani un kurabiyesiyle.


Aycadk

ilk çocuğumda malt içeceği çok içmiştim, bana kilo olarak döndü, ikincide şu ana kadar hiç içmedim, sütüm yine var, yediklerime dikkat ettim onunla da çok alakalı değil, bende en önemli etken 1. uyku, 2. mutluluk :)) Kendimi iyi hissettiğimde coşuyor. Uyku ve dinlenme de çok önemli. ve tabiki bol su . Bu arada evlat edinen annelerin bile prolaktik salgılayarak emzirebildiğini okumuştum, dolayısıyla bence de sütüm yok diye endişe etmeyin, pozitif olumlama, süt çok, bol bol taşıyor :)))
Cevaplamak için Üye ol