HAMİLELİK VE BEBEK BAKIMI HAKKINDA PRATİK BİLGİLER..

Betul_Emre soruyor: 1

Merhaba anneler ve anne adayları..

Annelerimizden ve ninelerimizden bize miras kalan pratik bilgilere duyduğum saygıyı es geçmeden siz milenyum anneleri ve anne adaylarınından pratik, çözüm üretici ve hayat kurtaran pratik bilgilerinizi öğrenmek istiyorum..

Örnek olarak duyduğum bir tavsiyeyi fikir oluşturması açısından paylaşayım..

Bebeği ilk zamanlar yan yatırırken ara sıra diğer tarafına çevirip bu döngüyü sağlamak gerekiyormuş kafa şeklinin düz olması için. Ayrıca sırt üstü yatan yeni bebeklerde kusma yada ağzına süt gelme durumunda boğulma riski var o yüzden yan yatırmadığımız durumlarda yüzüstü yatırmalıymışız.

Başka örnekler vermek gerekirse; Sütün artması için ne yapmak lazım? , Göbek bağının düşme aşamasında bize düşenler? Lohusalık dönemi için tavsiyeler? Bebek bakımında önemli noktalar?


Bu ve buna benzer pratik bilgileriniz ve tavsiyeleriniz benim ve yeni anne adayları için altın değerinde olacaktır diye düşünmekteyim..

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


umutarzu

burun tıkanmalarını önlemek için serum fizyoloji alın mutlaka. bebekler 4 aylık oluncaya kadar ağızlarından nefes alamıyorlar, dolayısıyla burunları tıkalı olduğu zaman çok sıkıntı yaşıyorlar..benim bebeğimin burnu çok sık tıkanıyordu, ki hala sık tıkanır, serum fizyolojisiz açamıyorduk. şu okyanus suyu spreylerden aldım çok da rahat ettim ama bazı doktorlar ilk 1 ay o spreyleri önermiyorlarmış.
Cevaplamak için Üye ol