Tatilde ev tutmak

uykudanonce soruyor: 2

Yazın tatil için 1 aylığına bir tatil beldesinde ev tutmak istiyoruz. Denize rahat ulaşım ve araç olmadan alışveriş vs. sıkıntı olmadan pratik bir tatil olsun istiyoruz. Yazın herhangi bir ayında olabilir. Bunun için hangi tatil yörelerine bakayım hangi sitelerden vs. araştırayım?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


sinemmom

altınoluğun girişinde yazlığımız var düşünürseniz.


fatmaank

Biz her yıl Gündoğan'da aynı küçük villayı kiralıyoruz, denize 150 metre, marketlere 100 metre, pazara 400-500 metre, biz arabayla gidiyoruz ama otobüs terminaline 300 metre, sitenin önümnden Yalıkavak'a, Bodrum Merkez'e dolmuşlar geçiyor, bankamatikler falan yine hemen sitenin çıkışında yani tam olarak merkezde fakat site içi ve sitenin en ucundaki villa olduğu için aynı zamanda sessiz sakin, bahçeli güzel bir yer. Tripadvisor'dan kiralıyorum. Gündoğan'ın havasını çok seviyorum, bunaltıcı değil, hafif bir esinti oluyor hep, plajını da seviyorum bunlar artıları.

Eksi olarak söyleyebileceğim şey, Ağustos sonu filan giderseniz esinti öğleden sonraları rüzgara dönüşüyor, deniz çok dalgalı olmuyor ama çıkınca üşüyorsunuz, Bence Temmuz 15-Ağustos 15 arası iyi. Antalya'daki gibi gece veya sabah erkenden denize girerseniz yine üşüyorsunuz, oranın yerlilerinden girenler var ama ben giremiyorum. Cevaplamak için Üye ol