Ek gıda ve emzirme döngüsünü sağlayamıyorum

GJosephine soruyor: 3

Merhaba

Ek gıdaya geçeli bir buçuk ay oldu şuan 7 aylık olduk. Ama emzirme-ek gıda düzenini kuramadık ek aldığı zaman emmek istemiyor ki zaten memeye düşkün bir bebek değil sadece doymak için kullanıyor, emdiği zaman da ek gıda almak istemiyor.

Ek gıda miktarları da düşük sabah yarım çay bardağı kahvalti muhallebisi aksam da ayni miktarlarda çorba olarak düşünebilirsiniz.

sorun yaşıyorum sabah

07 anne sütü

10 anne sütü

12.30 kahvaltı

14de işten geliyorum deniyorum emmiyor

15.30 16 gibi ancak anne sütü alıyor kabul ediyor

17.30-18 gibi zorla çorba veriyorum içmek istemiyor

20de anne sütü uykuya geçiyor

24-03.30 anne sütü

Zaten çok kısa emen bir bebek 2 dk sağ 2 dk sol göğüs ek gıda ile çok zor tutturmaya başladım ayakta,salınarak,müzik ile..

Ne yapmam lazım yetişmiyor bu düzen ile ek gıda alsin dersem gündüzleri 2 3 emzirmeye düşmüş olacağım çok az geliyor anne sütü alsın dersem ek gıdaya geç alışır diye korkuyorum persentili de düşük..

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


ceress

Merhaba benim de yedi aylık kızım ve oturtamadığım düzenim var ama tersi şekilde. Deneyimli değilim ama senin yerinde olsam gece öğünü olarak ve sabah uyandığında emzirir, ek gıdasını gün içinde verirdim.


GJosephine

@ceress merhaba yorumunu şimdi gördüm 2 aydır problem yaşıyorduk yeni yeni oturdu  sayılır. Ek gıda miktarları arttı emzirme konusunda ısrarcı olmuyorum sinyallerine bakıyorum istediği zaman belli ediyor artık bu konuda kısmen rahatladık. Teşekkürler. Umarım sizinde düzelmiştir 


ceress

Bizim şöyle oldu, ek gıda miktarı arttı artık sanki kahve içer gibi ek gıda üstüne emiyor. Gece iki üç kez uyandığında emiyor ama dengeyi sağladık diyebilirim. Galiba her şey zamanla oturuyorCevaplamak için Üye ol