Doğum Günü (baba)

Gocebe soruyor: 8

Eşimin doğum gününde hediye seçmek konusunda çok kararsızım. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. (Erkeğe hediye almak çook zor, hele hele benim kocam gibi müşkülpesent birisine)

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


BabaOlmak

Birlikte seyredilecek DVD setlerinden başlayayım önermeye... Oradan elektroniğe geçilebilir, iş yerinde masası için dijital çerçeve gibi mesela... 


Gocebe

Digital çerçeve süper olur. Fiyatları konusunda bir fikriniz var mı?


BabaOlmak

Boyutlarına göre değişiyor djital çerçeveler; yanında bir hafıza kartı da gerekecektir elbet... Şu link fikir verebilir: http://www.hizlial.com/HizliListele.aspx?CatID=13110 


khan

Mehtap,

Butce nedir, Kenya'da bulabilir misin, kaçadır vs. bir sürü soru olmakla beraber, eğer oğlunun fotoğraf / video departmanında açık varsa babalara hediye almak bahanesiyle bu işler güzelce atanabiliyor :) Sana yardımı olmazsa da başkasına olsun diye yazıyorum.

  • Kodak Zi8
    Full HD çekebilen çok kompakt bir kamera. Ben Amerika'ya giden bir arkadaşa uzun araştırmalar sonucu karar verip getirttim. Ilgaz'ın videolarını eski, dandik Canon A80'le artık çekmek mümkün olmadığı için. Harici mikrofon da bağlanabiliyor. İç mekan performansı biraz daha düşük ama iyi ışıkta çok inanılmaz çekiyor. Amerika fiyatı yaptığı iş için makul. Yakın zamana kadar Flip marka kameralar revaçtaydı, bu aralar Zi8.
  • Bir SLR Fotoğraf Makinesi
    Hem çok sağlam bir hobi, hem de oğlun yavaş yavaş mobilize olacağı için bas-çek makineler yavaş kalmaya başlayacağından bir SLR makine çok iyi olabilir eğer yoksa. Ben Canon'cuyum, 450D'm var. 1000D, 500D, yeni çıkacak 550D (HD video da çeker), kesin sararım diyorsa 7D (yine HD videolu). Nikon ve Sony'nin de güzel makineleri var ama ben o markalar hakkında bilgisizim. Bayağı pahali bir hediye bu arada.
Ayrıca, eğer ilgisini çekerse haftasonu ağaç işleri kitabı. Oğlunuz için yapabileceği oyuncaklar da var (alet, edevat gerekebilir):
The Big Book of Weekend Woodworking: 150 Easy ProjectsEsraEA

Eşin kaç yaşında, nelerden hoşlanır? Müzik, elektronik ürünler, arabalar? Film izlemeyi sever mi?


Gocebe

 Khan, Kenya'da değiliz. Hazirana kadar Malta'dayız. Sonra Roma'ya gideceğiz. Eşim Amerika'dan çok iyi fiyata Canon fotoğraf makinesi almıştı. Fakat ben şarjını kaybettiğimden ve Malta'da Canon marka ürünler bittiğinden bir süreliğine kamera ile idare ediyoruz. Ağaçtan oyuncaklar çok güzel gözüküyorlar bunu eşim içi değil de kendim için ya da dedesi için alabilirim. Bizim vaktimiz bol nasıl olsa.Tavsiyelerin için  çok teşekkürler.
Esra, eşim 32 yaşında.Orjinal, sanatsal, ince düşünülüp alınmış hediyelerden hoşlanır. Dün bir ara digital fotoğraf makinesine bakarken gördü beni. Aman canım ne gerek var habire taşınıyoruz zaten, bunu bizimkilere alırız dedi. Bu gidişle hiçbir şey almayıp, kamerayla çektiğim fotoğraflarını siyah beyaz hale getirip, güzel bir çerçevede vereceğim. Gerçi bunu babalar günü için düşünüyordum ama o zaman da t-shirt  yaptırırım belki.


bora

ben internette bir siteden üzerinnde yılın babası oscar ödülü yazan bi küçük oscar ödülü almıştım.


EsraEA

:) Eşinin doğum günü kutlu olsun. Mekanlar farkli olunca, hediye seçeneği birden azalıverdi :) Kolay gelsin :)


Cevaplamak için Üye ol