bu şişkinlik normal mi?

yie soruyor: 2

10 haftalık hamileyim, bir kaç haftadır karnımda gittikçe artan bir şişkinlik var. 2 hafta önceki muayenemde doktorum gaz olduğu için Maflor adında probiyotik hap verdi. Makatıma bıçak saplanıyormuş gibi giren sancılar oluyordu, acı ve baharatı kesmemi söyledi, ki sürekli bu tarz besinler yiyiyordum. 1-2 gün dışında genellikle her gün tuvalete çıkabiliyorum. Yine de sanırım hafif hemoroid başlangıcı var, tuvalette bazen nefesimi keser gibi oluyor..
Ne zaman yemek yesem karnım davul gibi şişiyor, hatta sabahları tuvalet sonrası bile çok indiğini söyleyemeyeceğim. Bu halimle tıpkı 6-7 aylık hamile görüntüsündeyim. Hergün hiç zorlanmadan, susayarak en az 3-4 litre su içiyorum. Bol bol meyve ve sebze tüketiyorum. Acı ve baharatı kestim. Ama bu şişkinlik ve karnımdaki ağrılar beni çok korkutuyor.Böyle bir sorun yaşayanınız var mı? Bir sonraki muayeneme 2 hafta var. Erken gidip gitmeme konusunda kararsızım.
Benimle tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ozgeoyku

cok gecmıs olsun bu arada bebgın de hayırlı olsun ayvanın ıçını cekırdeklerıyle bırlıkte bıde bıkactane karanfılle kaynatıp ıcersen gaz problemıne ıyı gelıyor.

hemororıd baslangıcı var demıssın bunun caresıne sımdıden bak bence doktoruna mutlaka soyle kulanabılecegın kremler falan versın cunku bebek buyudukce ve agırlastıkca hemoroıd de dayanılmaz hale gelıyo bende 1 haftadır cekıyorum bugun yenı yenı kendınme gelıyorum

bunların dısında keyıflı ve heyecanlı gunler senı beklıyor:))


yie

İlginize çok teşekkür ederim. Ayva çekirdeği-karanfil çayını bu akşam hazırlayacağım. Bu arada 3-3,5 aydır sürekli kullandığım Folbiol sindirim sistemimi rahatsız ediyor olabilir düşüncesindeyim. Doktoruma sorup bırakacağım, umarım sorun odur..Cevaplamak için Üye ol