dışkıda sümük

hursittoprak soruyor: 7

benim 2 aylık oğlum var yaklaşık 1 haftadır hem dışkısında hemde kusmuğunda sümük var gaita tahlili temiz çıkdı doktor bir problem yok dedi fakat geçmiyor bir türlü aynı sorunu yaşayan varmı acaba?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Meryem_

Bizde de ayni sorun var. Testler yapildi fakat bir sorun bulunamadi. Anne sutu ile beslendiginde mukus artiyor fakat kati gida yediginde ortadan kayboluyor. Diskida mukus kan ile birlikte gorunurse cok ciddi imis. Dikkat etmeli :/


hursittoprak

peki sizde kusmuğundada var mı sümük ?


nesejoy

Sut Urunleri Alerjisi olan bebeklerde oluyor bu genelde. bu tablo goruldugunde alerji testinde sonuc pozitif cikmasa dahi sut urunleri diyeti yapiliyor. sadece emziriyorsaniz isiniz daha kolay. sut ve tum sut urunlerini tuketmeyi kesin ve sonucu gozlemleyin. bu urunler direk olarak sutunuzden ona gecip bagirsakta sindirilemiyor olabilir. eger mama veriyorsaniz , bu durumlar icin ozel mamalar var. Doktorunuzla bu konuyu tekrar konusun ve buradan ogrendikleriniz sorun derim. 

Konu ile ilgili haylice bilgi sahibiyim cunku bizde de benzer sorun oldu. 6 ay biyunca gaz sorunu gecmeyince testler yapildi ama testte alerji cikmadi. hem diyet yaptim hem de bu durumdaki bebekler icin olan ozel mamadan kullandik. emme isi bittigi icin artik diyet yapmiyorum ama hala ozel mamadan kullaniyoruz. yeni yeni sut urunlerinden  azicik tuketmeye basladi. 
diyet ile cozulemeyecek birsey degil. Sorularda Inek sutu alerjisi, gaz, mukus diye aratirsaniz bu konu ile ilgili faydalanacaginiz cevaplar bulabilirsiniz (ustte, sagda pembe alanda arama kutusu var).
ayrica kizimda sorun ciktiktan sonra ogrendikm ki cok yaygin bir sorunmus ve zaman icinde cozulen bir durum. 
gecmis olsun, bebeginizi saglikla buyutun :)


hursittoprak

evet bir kaç kişidende aynı şeyi duydum ilginize teşekkür ederim:)


Meryem_

Hursittoprak: Bizimkinin kusmugunda mukusu ayirdetmek cok guc, fakat normal kusmanin haricinde durmaksizin kustugu zamanlar oluyor (bir saat icinde 5-6 kez), o zaman mukusa rastlamak mumkun.

Nesejoy: Tesekkurler cevabin icin. Dusununce ben sut, yogurt basta olmak uzere sut urunleri konusunda fazla oburum. Deneyecegim, bakalim dedigin gibi mi olacak :)


lugesya

alerji olması muhtemel keza benim kızımda da aynı sorun vardı ve süt alerjimiz çıktı
Neşenin dediklerine katılıyorum


dilara

merhaba,
neşejoy'un dediği gibi alerji olma olasılığı var. ama bu sadece annenin tükettiği süt ve ürünleri ile de olmayabiliyor. önce anne bunları beslenmesinden çıkarabilir. devam ediyorsa et, balık ...gibi liste uzuyor. belki bu konuda uzman bir pediatrist ile görüşebilirsiniz.Cevaplamak için Üye ol