Gece sık sık ve ağlayarak uyanma

nurturia soruyor: 5

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


senem

Yeliz, hiçbiri de olmayabilir. Bir dönem (yaz döneminde) Neva da aynı bu şekilde uyanıyordu geceleri (http://cikolatalipasta.blogspot.com/2010/07/kabus-gibi-bir-gece.html). Öyle bir ağlıyordu ki susturmanın bir süre susturmak mümkün olmuyordu. Gerçi biz o dönemde yeni eve taşınmıştık ve taşınmanın etkisi diye yorumlamıştık. O ozaman okuldaki pedagogla görüşmüştük, bunun geçici olduğunu, sadece onunla bol bol vakit geçirmemizi söylemişti ki biz zaten birlikte epey bir vakit geçiriyorduk. Sonra kendiliğinden kesiliverdi ağlamalar, şimdi gayet iyi. Dilerim Arca da biran önce atlatır.


zeynepanne

geçen gün bizim mail grubunda da konuşulmuştu yelizcim. benzer aylarda bir çocuk için aynı şeyden şikayet ediyordu annesi. bana da 2 ve 4 daha olası geldi. nefinin de öyle dönemleri olmuştu. bizim odamızda yattı 2 yaşına kadar, yani birlikte yatmak da çare olmamıştı. ben hep dişe bağladım geç diş çıkarttığı için.
eğer çişle ilgili bir sorun olsa gündüz de yaparken mızıklardı, ayrıca başka belirtiler de verirdi diye düşünüyorum ama için rahat edecekse bir tahlil yaptır.
artık farkındalıkları artıyor ya, rüyaları da çeşitleniyordur bence. o yüzden ağlıyor olması mümkün. seni özlüyor da olabilir. çalışıyor olmamıza alışık olsalar da zaman zaman özlemleri depreşiyor. yine bir gece yanında yatıp denedin mi, bir bak bakalım.
her halükarda, sorunun ilacı zaman, böyle dönemler oluyor, ara ara yine tekrarlayabilir. büyüdükçe geçecek. özellikle 2 yaştan sonra epeyce düzeliyor uyku durumları.
nefinde böyle olmuştu en azından. ben de özlemle bekliyorum o dönemleri.


Zelal_

1- Yatak küçük geliyor ve uyanma sıklığını arttırıyor bence, çeşme'deki yatakta zırt pırt uyanıyordu, parmaklıklı karyolaydı, geniş yerde daha rahat uyuyor şuan. Büyük yatakta da deli yatmadan dolayı sınırlara alışana kadar bir süre uyanma olabilir, ama bence bu sadece birkaç gün sürer. Küçük yataktaki gibi olmayacağını düşünüyorum.

2- Olabilir.

3- Olabilir.

2 ve 3'teki gibiyse sen yanında yatmayı denediğinde çözüme ulaşıyor musunuz? Ya da telsiz var mı? Şundan sordum, bir kaç gündür Loran uyuduğunda bazen birkaç saat sonra uyurken "anne" veya "baba" diyo mızlayarak, o sırada duymuşsak ve "burdayız oğlum" vs dersek toto dönülüp yatılıyo, yoksa biraz daha şiddetli ağlamaklı bir arayış oluyo. Gerçi bizimkinin kaynağı şuan tamamen kreş kaynaklı ama sende çağrışım yaparsa diye yazıverdim işte :))

4- Loranda deli su içiyo gece, ve bez değişmemişse taşıyo aynen. Bu kadar çişin problem olduğunu sanmıyorum, gece deli su içiyolarsa ancak böbrekler çalışıyo maşallah diyebiliriz.

5- Loran'ın dişçisine sormuştum, acaba erken gelir mi büyük azılar diye (bir dostun ricasıyla, lakin biz hala köpekleri çıkarmadık) neyse demişti ki; olmaz diye birşey yok ama bu da bir süreç ve sonu olur, yani huzursuzluk, uyanmalar vs vs aylarca devam etmez, diştense dişin yerinde bir farklılık oluşur ve ennn nihayetinde de diş çıkar, ama genel olarak 2 yaşından önce beklemeyiz demişti.


egelif

Yeliz'cim
1.soru : Biz yaklaşık 2-3 ay önce yatağı büyüttük.Eğer büyütmeseydik kötü kazalara sebep olacaktı çünkü.Parmaklıkları kaldırmadan önce Ege parmaklıklara  tırmanıp yatağın içine atlıyordu ve aynı şekilde yatağın içinden dışarıya çıkmaya çalışıyordu. Şimdi çok daha rahatız.Gece uyurken yatağının önüne minder ve sandalye ile destek yapıyorum.Ayak ucunda ki mesafeyi kapatmıyorum çünkü gece uyandığı zaman benim yanıma rahatlıkla gelebiliyor.Gündüz yatağının içine kendisi girip çıkıp oyun oynuyor 

2.soru :Kesin kabus görüyor şöyle ki dün gece acı bir şekilde ağlayarak uyandı ve yanıma geldi "anne köpek geliyo" dedi.Rüyasında gördüğü ve korktuğu belli.Sakinleşip tekrar uykuya daldı.

4.soru : Yazın geceleri  çiş oranı bizde de inanılmaz artttı.Gece en 3 kez kalkıp su içiyor çünkü.Sabahada 2 kg bezle kalkıyoruz tabii.


ekim_

çiş meselesi bizde de aynı.ıslaklık hissetmemesi için 5 numara kullanıyorum gece ve bir ara mutlaka değiştiriyorum(normalde 4+ kullanıyor.)Cevaplamak için Üye ol