İzmit te kreş,anaokulu tavsiyesi

izmit41 soruyor: 6

Merhaba arkadaşlar:Bağçesmeye yeni taşındık,özellikle bu civardaki kreş ve anaokulu tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.Kızım için yarın okulları ziyarete başlayacağım,çocuklarınızı  gönderip çok memnunuz dediğiniz kreşler var mı? Şimdiden çok tesekkürler.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Canikli

Ben de Akçakentte oturuyorum.Size gözlemlerimi yazayım eğer hala gezmediyseniz fikir olur.Ben kreş araştırmasına yahyakaptandan başladım.Tuncayemir,bilge baykuş,bilgi köprüsü ve küçükşeyleri gezdim.Bunlardan en içime sineni bilge baykuştu ama kontenjanı olmadığından bizi alamadı.Çocuk kasabası çok uzaktı ve negatif çok duyum almıştım oraya hiç bakmadım.Küçük şeylerde uyku olmaması çok büyük eksiklikti.Bağçeşme de önce açem i gezdim.Biz yanlışlıkla arka kapısından girmişiz ve çocuklar başıboş dolaşıyorlardı,bizi kimse karşılamadı,yukarıdalar mı diye üst kata çıktık fakat nevresimlerin ve lavaboların kirini görünce kimseye gözükmeden kaçtık,Allah için çok güzel bahçeleri vardı ama kullanım zamanı çok az olduğundan ve yaz okulu düşünmediğimizden çıkıp gittik.Sevgi pıtırcıkları sübyan mektebiymiş,o tür bir eğitim düşünmediğimizden kapısının önünden geçtik.Nar kreşine baktık ama aylık fiyatı İstanbulla yarışan düzeydeydi,çocuk yaş grupları karma olunca ordan da eli boş çıktık.Sarpere doğru gidince miracle kids var,orası açıldı demişlerdi fakat kapı duvar bulduk,bu sene açılacak yazıyordu ama meb onay vermemiş diye söylediler.Sen de hangi kreşe gönderdiğini yazarsan benim içinde iyi olur.


edakoksal

Biz yeni açılan küçük bilgelere gidiyoruz,çokk memnunuz.Kurucusu eğitimci değil, müdürü İzmit in en iyi öğretmenlerinden,öğretmen seçiminde çok hassas,yeni açılmasına ve öğrenci sayısı az olmasına rağmen ne yardımcı öğretmenlerini nede branş öğretmenlerini çıkarmadı,bu okul seneye eminim çok talep görecek ve yer bulunmayacak.Daha önce Tuncay Emirin eğitim koordinatörlüğünü yapmış ,çok tatlı bi kadın,her zaman öğretmenleriyle birlikte güleryüzle karşılar,uğurlar.Kızımın beslenmesi,uykusu,konuşması her şeyi pozitif etkilendi,yemediği yemekleri yer oldu.Haftasonları bile okula gitmek istiyor.Ücret olaraksa okul eylülde başlamasına karşın kasımda talep ettiler.Nar kreşe komşum oğlunu gönderdi,çocuğun kolu kırıldı bi ay okula gitmedi bu süreden para talep ettiler.Miracle daha  başlamadan,okulun inşaatı bitmeden bizden para talep etti,mobilyalar yetişmedi diye sahibi çok yakın arkadaşıymış sevgi tomurcuklarına gitsin sonra okulumuza alalım dediler bende hangi yere alışacak belli olmadığından vazgeçtim.Açem kreşinde sitemizden komşu 8aylık peşin verdiği parayı geri alamadı,mecbur göndermeye devam ediyor.Hiç memnun değil.


Mstfcgn

Düş bahçesini öneriririm.Benim karşı komşum Nar montessoriye gönderiyor,onlar memnunlar.Geçen yıl 1000 lirayken bu sene 1200 olmuş,yeni başlayanlardan 1400 istemişler,İzmit şartlarında pahalı gerçekten.


izmit41

Herkese teşekkürler,notlarımı aldım.Çocuk hasta olduğu için bakmaya çıkamadım.Önümüzdeki hafta ben de gözlemlerimi paylaşacağım.


esra_bilge

Küçük Bilgeler Anaokulunun müdürü oradan ayrıldı.


esra_bilge

Küçük Bilgeler Anaokulunu müdürü  Bağçeşme’deki Gelişim Koza Akademiye geçti.  Arkadaşım çocuğunu oraya verdi. Bende Okulu gezdim. İlk defa İzmit’te bir Anaokulunda buz pateni gördüm. Çok güzel tavsiye ederim. Cevaplamak için Üye ol