Bebeğe kaymak verilir mi?

ozlemdevrim soruyor: 5

Oğlum neredeyse 7.5 aylık..Kesinlikle yoğurt yemiyor..Peynir de eh işte, pek sevdiği söylenemez..Tereyağını seviyor..Benim de aklıma kaymak geldi, süt ürünü olarak..Tattırdım, sevdi..Ama verilir mi emin olamadığım için önce siz deneyimli annelere sorayım dedim.Ne dersiniz??

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


Meryem_

Bebegin emmeye devam ediyorsa sut urunu vermek gibi bir zorunlulugun yok. Anne sutu bebege ihtiyaci olanlari sagliyor. Yogurt vb. urunler bu yasta tat duyusunu gelistirmek icin faydali. 

Benim tecrubeme gore eklemek isterim. Baslarda yogurt sevmeyebilir, hatta tum kati gidalara ilgisiz kalabilir. Fakat bebeler cok degisken. Reddettigi yiyecekleri kisa bir zaman sonra tekrar sundugunda yemek isteyebilir.

Ben olsam kaymak vermezdim. 


ozlemdevrim

Teşekkür ederim Meryem..


lacivert0

hangi kaymaktan bahsediyorsunuz? yoğurt kaymağımı? ben veriyorum. her gün günlük yoğurt yapıyorum onun kaymağını da sabah kahvaltıda veriyorum.


ozlemdevrim

Süt kaymağını kastetmiştim ben..


fulyaderin

süt kaymağı inek sütü nitelikli bir şey,1 yaşından öncede inek sütünün önerilmediğini düşünürsek,kaymak için de aynı durum geçerlidir,anne sütü alıyorsa zaten mesele yokCevaplamak için Üye ol