Bebeğim doymuyor olabilir mi?

kplnzg soruyor: 1

Merhaba arkadaşlar. 5ay 2 haftalık kızım var. Kızıma sadece anne sütü veriyorum (tam 6 ay olana kadar böyle düşünüyordum) ama son zamanlarda sanki doymuyor gibi. sürekli meme istiyor. memeden sonra hava sıcak diye biberondan su veriyorum müdehale etmesem hepsini içecek. belki de artık sütüm yetmiyor.normalde gece sadece 1 kez uyanırdı emmek için şimdi 3 kez uyanıyor. ha bu arada alttaki 2 dişi de çıktı. diş çıkmasına rağmen hala diş sorunu mu onu da bilemiyorum aslında.
ilk bebeğim olduğu için beslenme konusunda korkuyorum yanlış bir şey yaparım diye. Acaba ufaktan yoğurt versem mi? bir öneriniz var mı?nasıl ne ile başlanıyor ek gıdaya? tecrübeli anneler bana bir yol gösterin lütfen. boşuna aç bırakmak istemiyorum kızımı.

Birde 'bu çocuk aç' diye instagramdan satılan bebek beslenmesi ile alakalı bir kitap var. alan varsa bu kitabı tavsiye eder misiniz? 

Bu soruyu cevapla


1 Cevap


sukriye_mete

Her bebeğin açlık tepkisi farklıdır ama yoğurt pirinç unu gibi gıdalar verebilirsin hem zamanı gelmiş hemde için rahat etmiş olur . Gece emme konusunda büyüdükçe azalıyor malesef benim oğlum da o aylar da az kalkardii şimdi alışkanlık oldu nerdeyse her saat başı uyanıyor emmeye malesef :(((Cevaplamak için Üye ol