Günde 1 defa cıvık yeşil yapmaya başladı.

ahmet_selim soruyor: 5

50 günlük bir oğlum var 40 güne kadar düzenli günde 2-3 defa normal kaka yapıyordu. 40 günden sonra günde 1 defa cıvık yapıyordu sarı renkte. şimdi ise yeşil yapmaya başladı. gaz sorunu ve emmeme sorunu da var. ateşi ve kusması yok. sadece anne sütü içiyor ne yapmalıyım tşkler

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


olci

Merhaba, genellikle yeşil kaka fazla beslenmekten oluyor diye biliyorum, bebek gaz sıkıntısından sürekli emmek istiyor bu da daha fazla gaza ve hazımsızlığa sebep oluyor kızımda bir kere olmuştu ama yine de an iyisini doktoru bilir.


ahmet_selim

teşekkür ederim cevap için biz de doktora gideceğiz kafamıza takılmasın diye.


fistikcik

Merhaba,
"Emmeme sorunu var" yazmışsınız. Memeyi red mi ediyor ? Öyle ise (yeşil kaka durumuyla da birleştirince) süt akış hızınız fazla olabilr, bu da memeyi reddetmesine ve yeşil kakaya yol açabilir.
Tabii bu ikisinin bağlantısını, neden kaynaklandığını ve neler yapılması gerektiğini uzun uzun anlatmak gerekiyor. Siz meme reddi olup olmadığını yazarsanız ona göre cevap verebiliriz.


ahmet_selim

süt akış hızı fazla . ama bugün doktora götürdük. bir sorunu olmaz dedi. kan tahlili aldı sarılık hormon için  bir olumsuzluk çıkmadı.  4 gün kaka yapmazsa bir sorun olmaz dedi. önemli olan gaz çıkışı dedi. gaz çıkışı olmazsa sorun olur dedi. yeşil kaka için de annenin beslenmesinden kaynaklanır dedi. önemli olan şimdi süt akış hızını nasıl düşürebiliriz. emince birden hızlı geliyor. çocuk boğulucak gibi oluyor. çocuk büyütmek çok zor. 


ahmet_selim

teşekkürler bir deneyelimCevaplamak için Üye ol