Romer Duo Plus mi Concord Absorber mi

delta123 soruyor: 7

Merhabalar,

epeyce oto koltuk arastirdiktan sonra cocuklarin en az 2 yasa kadar arkasi donuk oturtulmasi gerektigini okudum ve kafam cok karisti. Aslinda romerde karar kilmis olmama ragmen concordun cift tarafli kullanilabiliyor olusu avantajli gibi. Fakat iki koltuk arasinda romer almanya uretimi iken concord cinde uretiliyormus bu da dezavantaji. Bu iki koltugu kullananlardan yorum alabilir miyim acaba sizlere gore avantaj dezavantaj durumlari nedir? Bir de acaba concordu ters kullanan var mi
Tesekkurler

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Damla

Concord Absorber'ın geriye dönük olduğundan emin misiniz? Ürün bilgisinde göremedim, taban desteği de sanki öne dönük montaj için gibi, geriye dönük koltuklarda o çubuk arka kısımda oluyor.Geriye dönük için Besafe İzi Combi X3 alternatifi var
Çift yönlü monte ediliyor, Türkiye'ye geldi çok yakında 1 hafta gibi bir süre içinde Nurturia Shop'ta da satılmaya başlanacak. Bir araştırın isterseniz.


delta123

Merhaba,

Concord u ozel can bebede iki yonlu olarak tanittilar. Hatta ters montaji da

Gosterdiler ama bilemiyorum belki de kendilerince mi oyle montaj

Gosterdiler. Cin uretimi biraz daha guvensiz geliyor bana ama siz kullaniyorsaniz

Yorumlarinizi da almak isterim.besafei ve fixwayi de inceliyorum.

Tesekkurler


eloskovecanuk

eşim bu konuda çok titiz, kendisi bi otomotiv firmasında güvenlik bölümünde mühendis olarak çalışıyor ve bütün gün çarpışma testleri izliyip uygulayıp akşama ''o emniyet kemeri bakkala giderken bile takılacakkk, çocuğun koltuğu her seferinde kontrol edilecekk, kemerine de dikat ett'' falan diye manyak bi şekilde geliyor:)

Çok araştırdı Römer aldı en sonunda...Eğer ters oturtulması daha iyi bir durum olsa idi emin olun eşim ona uygun koltuk alırdı:)

Benim fikrim 2 yaşına kadar ters oturması için çok uzun bir süre, zira sıkıntıdan patlar, bağırır ağlar, benim elim ayağıma dolaşır daha fena kazaya davetiye çıkarır:)
 
Çin mevzusu da farklı bir durum.Tüm büyük elekrtonik markaları da çin de üretiliyor. I phonelar, bilmemkaç tl'ye aldığımız Sony foto mak.leri falan. Burda markaya güven daha önemli..


Damla

Bu grupta geriye dönük oturtma konusu ile ilgili bilgi ve bulabilirsiniz ve kullanan ailelerle iletişim kurabilirsiniz http://www.nurturia.com.tr/groups/cb9ecc7c-bfa2-4b7a-9396-9c9d0079a2fd/1/geriye-donuk-araba-koltugu-sevenler  . Benim oğlum 3,5 yaşını geçmişti öne dönük oturmaya başladığında. Sıkılmaları tamamen yetişkin önyargısı, çünkü geriye dönük koltuk bir anakucağı değil, öne dönük koltuklara göre daha manzaralı yüksek oluyorlar.


Biz de koltuğumuzu seçmiş, hangi koltuğa bağlamanın daha güvenli olacağını araştırırken tesadüfen fark etmiştik böyle bir seçenek olduğunu. Şimdi daha fazla bilgi var konuda, Amerikan Pediatri Derneği de 2 yaşına kadar önerdiklerini açıkladı, haberler çıktı bu konuda. O zamanki Besafe'în dağıtıcısı henüz getirmiyordu geriye dönük modeli, Besafe İskandinav firması, İskandinav ülkelerinde o zaman bile çocuklar standart olarak 4-5 yaşına kadar geriye dönük oturtuluyorlardı. İsveç'te örneğin 9-18 grubunda Maxi-Cosi tek model koltuk satar, o da sadece geriye dönük kullanılır. 

Türkiye'de biz araştırdığımız zaman henüz satılan koltuk, kullanan kişi yoktu, ben rastlamadım diyelim ya da. Sonra biz Volvo'ya yedek parça olarak getirilen isofixli Britax (Fixway) koltuğu aldık eğey çaba ile :) Şu anda da bizimki ile aynı model olmayan emniyet kemeri ile bağlanan 0-25 kg bir geriye dönük model getiriyor bildiğim kadarı ile bazı Volvo servisleri. Artık bizim zamanımıza göre hem daha fazla marka üretiyor, hem de Türkiye'de en azından bir model olsa (benim bildiğim) erişilebiliyor. Bu sayfada benim bildiğim üretilen geriye dönük koltuk modelleri var: http://www.kitubi.com/2011/05/18/geriye-donuk-koltuk-modelleri/

Ben sayfada göremedim özelliklerinde bu bilgiyi, eğer doğruysa çok sevindirici bir marka daha olması.  Biz araştırırken de birkaç model için geriye dönük kullanılıyor demişlerdi, sonra bunların belirli bir kilo limitine kadar (Grup 0+) geriye dönük, yani ana kucaklarından biraz daha uzun süre 15 ay falan gibi, sonra öne dönük kullanılmaları gerektiğini öğrenmiştik. Kaç kiloya kadar geriye dönük kullanılabildiğini sorun. Ben de araştırayım, siz de detay öğrenirseniz paylaşırsanız çok sevinirim.


Damla

Bu videoda yaklaşık 2,5 yaşında oğlum :)delta123

Cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum. Bu arada absorber değilmiş Concordun modeli Ultimax İsofixli modeliymiş. Internette 0-13 kg grup 0 9-18 kg grup 1 diye yazıyor. Acaba Besafe kaç kg a kadar grup 0 kullanılıyor?

 


Damla

Besafe Grup 0+/1 yani 18 kg'a kadar ters kullanılıyor. Cevaplamak için Üye ol