Gözyaşı kanallarımız tıkalı aynı sıkıntıyı yaşayan varmı?

Merih_Eylul soruyor: 10

2,5 aylık kızımın gözleri doğduğu günden beri akıyor.Göz yaşı kanalları tıkalıymış.Ağladığında gözyaşına yerine iltihap gibi bişeyler akıyor.Çok doktora gittik hepsi aynı şeyi dedi.1 yaşına kadar masajla açmaya çalışacakmışız.Hergün düzenli masaj yapıyorum ama hiç bi değişiklik yok.Aynı sorunu yaşayanlar varmı?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


ayberke

bizdede vardı doğduundan beri yanlız doğru bir şekilde masaj yaptığınızıza eminmisiniz.Biz 2 ay doumyaptığımız hastanenin çoçuk doktorunun yaptığı masajı yaptık geçmemişti.Şimdiki doktorumuz ise yanlış yaptığımızı söledi ve göstrdi 2 ay boşuna masaj yapmışım.3 günde geçti.yYanlız bu bize has olabilir.İlk masaj kaştan başlayan burun deliklerine yukardan aşağıya olan doğru olan gözlük kullananlar göz dibi burun bitişini ovalarya o şelkilde bizde böyle düzeldi sizde işe yararmı bilmem.ama 2 ay boşu boşuna masaj temizleme vs yapmıştık.


Merih_Eylul

doğum yaptığım hastanedeki dr gösterdi bizede. kaşına yakın yerde ki boşluğu buluyorum ve c şeklinde burnuda doğru aşağı indiriyorum.Anladığım kadarıyla sizin yaptığınız ilk masajla aynı.İkinci yaptığınızı pek anlayamadım.Daha açıklayıcı yazarmısınız onuda deneyeyim.


egis

Benim oğlumsa da sağ gözünde vardı. Çok düzenli masaj da yapamadım. Özellikle 3-4 aylık olduktan sonra rahatsız oluyordu yaptırmıyordu. Şimdi neredeyse geçti, doktor 1 yaşına kadar geçmesini bekliyoruz demişti.


ozdenin_oykusu

biz de 58 günlükken yaşadık aynı şeyi.gözünün hemen altı fındıktan biraz küçük olmak üzere şişti.ilk defa mecburi antibiyotikkulandık 2 gün.bir de göz temizleme suyu.1 gece sonra mucizevi bir şekilde iyileşti,eser kalamdı.isiznki de bir an önce geçer inşalah çok geçmiş olsun


kedidirkedi

Benim kızımın da tek gözünde vardı, masaj yapıyorduk, yalnız benim kızım dogdugundan beri pek ağlamayan bir çocuktu, bir gün 6. aydaydı sanırım, kan aldırmıstık, o gün çok şiddetli ağladı ve göz yaşı kanalı açıldı :)

Genelde açılıyor ama açılmasa bile kolay bir müdahale ile açılıyor.CokBilmis

Olmayan çocuk yok sanırım. Masaj yapa yapa düzeliyor. Masajı babasına yaptırırdım ben. Masaj yaparken de mırıl mırıl konuşurdu kızıyla. Baba-kız iletişimi için güzel bir fırsat olmuştu.

Kameraya da çekmişim onların o halini. Babası kızıma masaj yapıyor, kızım da babasının gözünün içine bakıyor. Babası konuşuyor, kızım da cevap vermeye çalışıyor. İzlerken ağlıyorum bazen :)


Merih_Eylul

Kedidirkedi ; benim kızımda ağlayan bi çocuk değil aşıdan aşıya 1-2 dk ağlıyor o kadar.Belki şiddetli ağlasa açılır diye umud ediyorum ama yinede can sıkıcı bi durum :(( Beklemekten başka çare yok sanırsam.


ayberke

Burnun kasin bastarafina yakin kismini ovusturuyorsunuz genelde gozluk kullananlar yapar tek elinizle iki gozun burunkemigininin en bas kismini ovustumaumarim yardimci olabilmisimdirMerih_Eylul

Teşekkür ederim ayberke bide bu masajı denicem inşallah işe yarar.


ozlmarmylmz

BİZDEDE 2 AYLIKKEN 2 DEFA OLDU
TIKANIKLIK OLABİLİR AMA İLTİHAP İÇİN DOKTORUMUZUN VERDİĞİ DAMLAYI KULLANDIK
BİR DAHADA OLMADI.
SADECE GÖZ DİBİNE YAPILAN MASAJ YETERLİ DEĞİL BENCECevaplamak için Üye ol