Gözyaşı kanallarımız tıkalı aynı sıkıntıyı yaşayan varmı?

Merih_Eylul soruyor: 4

2,5 aylık kızımın gözleri doğduğu günden beri akıyor.Göz yaşı kanalları tıkalıymış.Ağladığında gözyaşına yerine iltihap gibi bişeyler akıyor.Çok doktora gittik hepsi aynı şeyi dedi.1 yaşına kadar masajla açmaya çalışacakmışız.Hergün düzenli masaj yapıyorum ama hiç bi değişiklik yok.Aynı sorunu yaşayanlar varmı?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


ayberke

Bebeim doğumundan 2 aya kadar tıkanlıydı yapmadığımız kullanmadığımız şey kalmamaıştı.Doğum yaptıımhastanenin doktoru göz damlas temizleme gibi şeyler vermişti birde masaj.Sonra biz kendi doktorumuza gittik.masajıbiliyormusun dedi biliyorum dedim.2 ay böyle geçti artık o kadar rutine bindirmiştik ki masajı fırsat buldıkça yapıyordum.muayene sırasında gene masaja gitti elim doktorumuz gördü sen böylemi yapıyorsun dedi evet dedim sonra kendisi gösterdi.3. gün bi baktık gözde ne sulanma nede çapak var.İnsanın inanası gelmiyor ilk 2 aylık fotogramızda gözlerimiz ya yaşlı ya çapaklı yada küçük görünüyor.Herkesin durumu farklı olabilir ama denemeye değer .


Tosuncuk

Ilık çay suyu ile silin ve masaj yapın bizim bu şekilde 1 yaşında açıldı.Çayı göz doktorumuz önerdi.


EDAVOLKAN

benim oğlumunda sağ gözünde vardı masaj ve dr umuzun verdiği antibiyotik damla ile 5.ay sonunda çok şükür geçti.üzülmeyin çözümü olmayan bir durum değil geçecektir.


lightmoon

Merhaba bizde uzun süre gözyaşı k. tık. yaşadık. Masaj şekli çok önemli! Tp fakültesine ameliyata gitmişken masaj sayesinde operasyondan kurtulduk. GÖZYAŞI KANALI BURUN KEMİĞİNİN ALTINDA, O YÜZDEN ARKADAŞLARIN DEDİĞİ GİBİ GÖZLÜK TAKTIĞINDA GÖZLÜĞÜN DEĞDİĞİ KISIMLARA GÜNDE 3-4 KERE 5-6 DEFA BASTRIRARK -BEBEK AĞLASIN GEREKİRSE- SERT BİR ŞEKİLDE MASAJ YAPMAK GEREKİYOR. BU ŞEKİLDE 3 GÜNDE GEÇTİ BİZİM RAHATSIZLIĞIMIZ. MUTLAKA DENEYİN. ACİL ŞİFALAR...
Cevaplamak için Üye ol