Uzun süreli emzirme

fatos soruyor: 5

Oğlumu 42 ay emzirdim ve bu konuda da yazdım. Belki kafası karışık annelere de yardımcı olurum ümidiyle buraya da eklemek istedim.  http://yagizlahayat.wordpress.com/2013/02/13/anne-sutu-uzerine/

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


smhsmh

fatoş maşallah

30.5 aylıkken bıraktırdık bende 
seviyordum emzirmeyi oğlumda sadece uyumadan önce emerdi zaten 


ipekkusgoz

Yazınızı okumadım daha ama 42 ay için tebrik etmek istedim:). Yazınızı okuuktan sonra başka şeyler daha yazarım belki:)


baisy

yazınızda daha önceden bilgim olsaydı 6 aydan uzun süre sadece anne sütü vermeye devam ederdim demişsiniz, ama yanlış bir yönlendirme olabileceği kanısındayım, zira çocuk doktoru bir arkadaşım acile gelen bir bebekten bahsetmişti çocuk açlıktan baygın düşmüş annesi sadece anne sütü veriyormuş, serumla ayağa kaldırmışlar çocuğu, her bebek farklıdır tabi ama 6 aydan sonra çoğu annenin sütü bebeğin ihtiyaçlarını karşılamakta yeterli olmayacaktır ve katı gıdayla geç tanışması gıdayı öğürme reddetme şeklinde sonuçlar doğurabilir diye düşünüyorum.


fatos

Merhaba


Benimki çok kişisel bir yazı. Yani bizim durumumuzda sütüm yetiyordu. Ve söylediğim gibi çok da toplu bir bebekti.  Ama ben birden geçmem gerektiği düşüncesiyle fazlaca ek gıdaya yöneldim. Buda ikimizide strese soktu. Oysa gene ana öğün süt olup diğerlerini sadece tattırarak daha rahat bir geçiş sağlayabilirdik. Oysa doktorlar önümüze öyle listeler koyuyorlarki annesütüne yer kalmıyor maalesef. Tüm bunları yediremeyen anne ise başarısızlık hissiyle bunalıma giriyor.Çocuğumu yeterince besleyemiyorum diye düşünüyor. Birde çocuk doktorlarının pek çoğunda, 1 yaşından sonra artık anne sütüne ihitiyaç yok tavrı oluşuyor ve bence anneyi çok yanlış yönlendiriyorlar ki bunada katılmıyorum. 
Ama tabi yetmeyen durumlarda müdehale edilmeli. Nasıl olur da 6 aylık bir çocuğun açlıktan baygınlık durumuna gelmesi sağlanır çok şaşırdım. Tabi ki bu iş ne pahasına olursa olsun anne sütü noktasına gelmemeli.


baisy

tam hatırlamadığım için ay bilgisi vermemiştim ama 6 aylık değildi 8 9 filandı benim bahsettiğim örnek.Cevaplamak için Üye ol