göğüs pedi

Aysegul_ soruyor: 6

Arkadaşlar göğüs pedini ne zamana kadar kullandınız? Ben hala kullanıyorum ama dışarda emzirirken zor oluyor ve sıkıldım artık. Bu arada Berk nerdeyse 4 aylık olmasına rağmen göğüs uçlarım hala emzirmenin başında oldukça acıyor, hatta 2 gün önce yine kanadı. Ama artık sürekli krem sürmüyorum günde 1 belki 2 kere. Bu acı ne zaman geçecek ??

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


fturkmen

merhaba bende başlarda gögüs pedi kullanıyordum ama bir gün gögsüm bir şişti bir ateş acili boyladım bir iğne kendime geldim doktor gögüs pedlerinden kullanmamı tavsiye etti evde olduğum sürece ince tülbentlerden koydum dışarı çıkarken kullandım pedlerden,


lugesya

Draysegul ben uzun süre gogus pedi kullandım sanırım 7-8 aylara kadar. Göğüs uçları için kendi sütünle göğüs ucunu biraz ıslat ve açık olarak o şekilde kurumasına izin ver, evdeyken bunu fırsat bulduğun zamanlarda yaparsan iyi gelecektir ki bende işe yaramıştı. Ilk başlarda bir süre lashinol kullanmıştım ama sonra ona da gerek kalmamıştı bu yöntemle.


Damla

Eğer acıma sorunu varsa ben de en azından evdeyken kalkan öneririm. Lansinoh'u çok sürmeye gerek yok, çok az alıp iyi yayılması için elinde ısıtırsan az miktarda krem yetecektir.

Bir de şampuan, duş jeli, banyo lifi falan değmemesi iyi olur banyoda.


iptal_uye

Draysegul umarım tez zamanda kurtulursun acılarından. benim yaralarım da 4. ayın sonunda geçti, çok çektim gerçekten. bornoz falan giyemezdim. emziricem diye, banyo yapıcam diye ödüm kopardı. bir çok krem falan denedim ama yine de bu kadar uzun sürdüğüne göre galiba en iyi ilaç zaman. bu arada göğüs pedlerini hala kullanıyorum. inanın çok sıkıldım artık, özgür olmak istiyorum:)) kullanmasam çamaşırlarım sütlenecek eminim. bir an önce kurtulmak istiyorum pedlerden. ve tavsiyem jelli pedleri kullan, daha rahat oluyo kullanımları.


Aysegul_

evet elenche aynı durumdayız, banyo yapmaktan korkar oldum duştan gelen suyu değdiremiyorum, bornozun teması bile acıtıyor. Ancak benim hiç öyle gözle görülür yaram olmadı doğumdan beri. muhtemelen gözle görülmeyen çatlaklar var. Ama hala çok hassasiyet var işte. Emzirirken de sürekli acımıyor ilk 1 2 dakika, sonrasında geçiyor ama o bile yetiyor, emmek istediğinde korka korka veriyorum memeyi:) Chicconun pedlerini kullanıyorum, pedden memnunum aslında.
Göğüs kalkanı kullanmamıştım şimdiye kadar ama heralde önerileriniz doğrultusunda gerekecek. Kullanan arkadaşlar hangisini kullanmıştınız acaba? Emzirme esnasında deil de emzirmezken kullanılanlar değil mi? e-bebekte philips avent göğüs kalkanı 2'li var, Damla senin çok memnun kaldığını okumuştum yazılarından seninki bu muydu acaba?
lugesya teşekkürler süt sürmeyi de yapmaya başladım artık. bu arada senin kullanıcı adın ayşegülün tersten yazılışıymış aa şimdi farkettim:)


EmineKartal

Ben de kesinlikle göğüs kalkanı tavsiye ederim. Beni çok rahatlatmıştı. Avent'inkini kullanmıştım.
Ayrıca bana kullandığım kremler hiç iyi gelmedi göğüs yaralarım için; ama ayva bir mucize gibi hemen geçirdi. Ayvanın çekirdeğinin olduğu yatağı çekirdeklerle birlikte cevzede jel haline gelene kadar çok kısık ateşte kaynatıyorsun. ama hiç su koymadan, ayvanın özü sıcakla birlikte su salıyor ve bir süre sonra jelleşiyor. bu jeli sürdüm göğüslerime, nasıl iyi geldi kelimelerle anlatamam. buzdolabında 3 gün dayanıyor. 3 gün geçince yenisini yapıyorsun.
ayrıca krem gibi üzerinde ne kadar "yıkamanıza gerek yoktur" yazsa da acaba içinde kimyasal bir şeyler yok mudur diye düşünmene gerek yok. bildiğin ayva:)Cevaplamak için Üye ol