aktivite oyuncakları alırken...?

lacivert0 soruyor: 10

playskolun, tiny love un, tommy nin, fisher price ın çok güzel oyuncakları var ama fiyatları çokta uygun değil. sizden ricam aldığınız oyuncakların memnun olduğunuz ve olmadığınız yönlerini yazmanız. biliyorum her çocuğun ilgi alanı farklı sizin çocuğunuzun sevdiği bir oyuncağı benim çocuklarım sevmeyebilir ama iki bebekle bu oyuncakları birebir inceleyip alacak zamanım yok. ancak internetten bakabiliyorum ve sizin yorumlarını çok daha güvenilir ve değerli.

sizden ricam elinizdeki oyuncakları aşağıdaki kriterlere göre değerlendirmeniz.

şu oyuncağı aldım;

** bende bebeğimde çok sevdik verdiğim paraya değer

** ben çok severek aldım çok güzel bir oyuncak ama bebeğimin ilgisini hiç çekmedi.

**bebeğim çok severek oynuyor ama ben hiç beğenmedim bu paraya başka markanın daha eğitici (şu) oyuncağını alabilirdim

**bende bebeğimde hiç sevmedik. boş yere evde yer kaplıyor

bu arada şu anda tommy yıldızlı  rüyalar almak istiyorum ama fisher price ın da benzer ürünü var. kullanan arkaddaşlar yorum yapabilir mi? ninniler, müzik, görsel hangisi daha iyi??

Bu soruyu cevapla


50 Cevap


CiciAnne

** bende bebeğimde çok sevdik verdiğim paraya değer - Playskool Yaramaz Toplar-

** ben çok severek aldım çok güzel bir oyuncak ama bebeğimin ilgisini hiç (demeyelim de fazla diyelim) çekmedi. - Playskool İlk Arabam-

**bebeğim çok severek oynuyor ama ben hiç beğenmedim bu paraya başka markanın daha eğitici (şu) oyuncağını alabilirdim

**bende bebeğimde hiç sevmedik. boş yere evde yer kaplıyor


Son iki soruya cevap veremiyorum çünkü Ada'nın neye ilgisi varsa ona göre oyuncak alıyorum dolayısıyla aldıklarımı onun sevmesi yeterli oluyor ve genellikle de seviyor.

Ayrıca dönence gibi eşyaların denenmeden alınmaması taraftarıyım, her sorulduğunda bunu yazıyorum; her bebek sevmeyebiliyor. Tanıdığınız birinde varsa ödünç alıp tepkilerine bakabilirsiniz. Bebeklerin bazıları korkuyor çünkü...


CiciAnne

İki gün falan gidiyor bizimkine sürekli tepesinde olduğu için :))

Muhtemelen kusurlu maldır firmayı ara istersen çünkü toplarımız güzelce fırlıyor bizim :)))


CiciAnne

Ama bizim alet gün boyu neredeyse hiç susmuyor bazen kafam kaldırmıyor çaktırmadan topları saklıyorum bu sefer de toplardan vazgeçip dans etmeye başlıyor :)))


esra

ben de bebeğim de çok sevdik verdiğim paraya değer - Playskool Yaramaz Toplar


erenim

güzel soru,

 verecek uzuuun uzun cevaplarım da var ,evim oyuncak mezarlığına dönmek üzere çünkü


ilk aylar tam da sizin bebeklerinize gore biliyorsunuz ki çıngıraklı oyuncaklar sallayınca ses çıkartan peluşlar vs...önemli,pek fazla seçeneğiniz yok zaten,eren bi objeyi (ne olduğunu hatırlamıyorum kalem miydi neydi)ilk tuttuğu gün kocama gidip 300 milyonluk oyuncak aldırdım ,ve dediğim gibi işe yaradı tabiki şu ses çıkaranlar filan da abartmaya gerek yok:)

tomy yıldızlı rüyaları ben de aldım,aslında inanılmaz güzel bir oyuncak hani ben bile onunla uykuya dalabilirim bence alın(projektörü filan çok kuvvetli memnun kalacaksınız),
o zamanlar tomy yıldızlı rüyalar yoktu pek piyasada,özelcan cihan bana onun yerine chicconun armut seklinde bi dönencesi (chicco sihirli lamba)var onu yollamıştı,başta çok uyduruk bulsam da eren sonra sonra o oyuncağı çok sevdi,şu anda bile hala gülerek onunla oynar,tabii artık açıp kapatmasını bile kendi yapıyor

ilk önemli oyuncağı,bence tüm oyuncak dünyasının olmazsa olmazı,anne ilk nefes aldıran şey oyun halısı,gerçekten yapandan Allah razı olsun,biz tekmele oyna olanını almıştık bir iki de tiny love'ın oyun halısına asılabilen zürafası filan var ek olarak onları da asmıştık,yani iki üç oyuncak daha asıp çeşitlendirin,hem çocuğunuzun gelişimi hem kendi açınızdan sonuçlarına mutluluktan ağlayabilirsiniz

o dönem için şimdi aklıma gelen şu bıcırık kuklalar,ben çok eğlendiremedim ama daha becerikli anneler için işe yarayabileceğini düşünüyorum,çıngıraklı patikleri de alın hatta,

alırken hiç beğenmediğim, özelcan cihanın beni yönlendirerek bi kez daha şaşırttığı chicco 3 in 1 oyuncağı(chicco çok yönlü jimnastik oyuncağı diye de geçiyor)....uzun vadeli inanılmaz faydalı bir oyuncak,3 şekilde kullanılabiliyor,bebeğim ilk kez ona tutunup kalktı ve onda sıralamaya başladı,ilk şekliyle de çok sevmişti,hala kullanıyoruz(3 ay ve üzeri)


bir diğer hayat kurtaran ve bebeği eğlendiren şeylerse puset oyuncakları...aldığımız ilk günden beri hem erenin ilgisini çeken,hem sokakta gören diğer çocukların mutlaka başına toplandığı(oynamak için ağlayanları bile biliyorum) tiny love müzikli aslan tak çıkar puset(başka çeşitleri de var da benimki bu)

bir de arkadaşta playgro toy box çıngıraklı diş kaşıyıcı at görmüştüm o da bence oyun halısına asılabilir
güzel bişey aklında bulunsun


bebeklerin daha büyüyüce devam ederiz:)
burcaksahin

LAcivert, günlük oyuncaklar ve maddi anlamda ufak tefekler hakkında yorum yapmayacağım :) Onları anneler gördükçe alıyor ve alıyor :) bebekler genelde seviyorlar.

** bende bebeğimde çok sevdik verdiğim paraya değer
Son kuruşuna kadar helal olsun dediğim oyuncaklar: (Bir kısmını ben aldım bir kısmı hediye geldi)
Fisher Price Akvaryum salıncak. (Bu biraz anneye oyalama oyuncağı)
Fisher Price Eğitici Tırtıl (Müzikli Kitap)
Playskool İkili Egzersiz Arkadaşım
Fisher Price Kurabiye Kavanozu
Fisher Price Türkçe Konuşan Eğitici Ev
Tiny Love Yatak Kenarı Kitabı
Tiny Love Tekmele ve Oyna Jimnastik Halısı

** ben çok severek aldım çok güzel bir oyuncak ama bebeğimin ilgisini hiç çekmedi.
Emeklemesini teşvik veya eşlik etsin diye aldığım Tiny Love emekleme oyuncağı

**bebeğim çok severek oynuyor ama ben hiç beğenmedim bu paraya başka markanın daha eğitici (şu) oyuncağını alabilirdim
Böyle bir oyuncağımız yok.

**bende bebeğimde hiç sevmedik. boş yere evde yer kaplıyor
Sanırım böyle de bir şey yok.


Bir de tavsiye edebileceğim: www.aloynaver.com sitesi var. Orada çok eğlenceli ve başarılı oyuncaklar var. Dilediğiniz süre için kiralayabilirsiniz.

Keyifli oyunlar dilerim


sevfurkereym

tomy yıldızlı rüyalar çok güzel bi ürün.ama alırsanız aklınızda olsun beşiğe takarken oğlunuzun ayak ucu tarafına takın oyuncağı.seyretmesi hem daha rahat hemde gözlerini yormaz bakıcam die.bende aldım kullandım oğlum rahat uykuya dalıyodu neşe içinde.projektörüde çok iyi iyi bi pil kullanırsanız hemende bitmez.playskool yaramaz toplarda çok iyi bi oyuncak.gerçekten çocukların dikkatini çekiyo.ikisinede verdiğiniz paraya acımazsınız değer.şimdi ikiside ikinci bebeğimi bekliyo:)))


cassiopeia

tiny love tekmele oyna ile playskool egzersiz arkadaşım vs. aynı işlevi görüyorgibi hangisini önerirsiniz?burcaksahin

cassiopeia, yazdığım gibi ikiside süper ama açıkçası karar veremedim.

tiny love tekmele ve oynada saatler geçirdik. farklı oyuncaklar taktık oynadık. müziklerini çok dinledik. ama kumaşı sebebiyle oldukça da terledik. yatağa konduk, yere koyduk. içinde uyuya kaldık :) sırt üstü de yüz üstü de kullandık. emeklemeye başlayınca içinde pek durmaz olduk.

Egzersiz arkadaşımla da saatler geçirdik. önceleri hep seyrettik, sonra ışıklı suratlara tepkiler vermeye başladık. oyuncakları yakalamaya çalıştık. surat figürleriyle konuştuk :) yatağa koyduk, yere koyduk. çok eğlendik. emekleme başlayınca da yatay pozisyonda hep önüne koyduk, benim 4X4 oğlum üzerinden geçip geçip durdu :) üzerinden geçerken altından müzik sesleri gelmesine bayıldı. Sonra ayaklanmaya çalışırken tutunup kalkmaya başladık :)

valla karar veremedim hangisi diye :)


erenim

her ikisini de farklı amaçlar için aldım ve kullandım ama söyle diyebilirim

daha küçük aylar için tekmele oyna kullanılabilir,ben ikili egzersizi nispeten yüzüstü durmayı teşvik etsin diye aldım ve o amaçla kullandım, hangi ayda yüzüstü durabiliyor onu da unuttum gerciCevaplamak için Üye ol