aktivite oyuncakları alırken...?

lacivert0 soruyor: 10

playskolun, tiny love un, tommy nin, fisher price ın çok güzel oyuncakları var ama fiyatları çokta uygun değil. sizden ricam aldığınız oyuncakların memnun olduğunuz ve olmadığınız yönlerini yazmanız. biliyorum her çocuğun ilgi alanı farklı sizin çocuğunuzun sevdiği bir oyuncağı benim çocuklarım sevmeyebilir ama iki bebekle bu oyuncakları birebir inceleyip alacak zamanım yok. ancak internetten bakabiliyorum ve sizin yorumlarını çok daha güvenilir ve değerli.

sizden ricam elinizdeki oyuncakları aşağıdaki kriterlere göre değerlendirmeniz.

şu oyuncağı aldım;

** bende bebeğimde çok sevdik verdiğim paraya değer

** ben çok severek aldım çok güzel bir oyuncak ama bebeğimin ilgisini hiç çekmedi.

**bebeğim çok severek oynuyor ama ben hiç beğenmedim bu paraya başka markanın daha eğitici (şu) oyuncağını alabilirdim

**bende bebeğimde hiç sevmedik. boş yere evde yer kaplıyor

bu arada şu anda tommy yıldızlı  rüyalar almak istiyorum ama fisher price ın da benzer ürünü var. kullanan arkaddaşlar yorum yapabilir mi? ninniler, müzik, görsel hangisi daha iyi??

Bu soruyu cevapla


50 Cevap


melikekuzey

Ben çıngıraklı çorap almamış, yapmıştım. 2 liralık uyduruk plastik çıngırak aldım. Sonra plastiğini kırıp içinden çıkan çıngırakları bir patiğin ucuna diktim. Zaten çok kısa bir süre ilgisini çektiği için avantajlı olmuştu tavsiye ederim. 


Aysegul_

burçak merhaba, şu top - havuz işi benim de hoşuma gitti yapmayı düşünüyprum. peki havuzu şişirmek için nasıl bir pompa aldın?


burcaksahin

sıradan bir bisiklet lastiği pompası vardı evde ama pompayla uğraşamadım. kocam sağolsun nefesle şişirdi :)

havuz ufak olduğu için illa pompa gerekmez diye düşünüyorum. keyifli oyunlar :)


lacivert0

çıngıraklı patiklerimiz var ama daha küçük oldukları için mi hiç ilgilerini çekmiyor.

burçak top havuzu fikrine bayıldık daha çok erken ama toplarımızı sipariş ettik sabırsızlıkla bekliyoruz. onlar büyüyene kadar biz oynarız :)


burcaksahin

lacivert dilerim bebeklerin bizlerden daha çok severler ve zevkle oynarlar :)

daha önce de söyledim galiba hala topları muhtelif şekillerde kullanıyoruz. hatta bu aralar ısırmaya çalışıyoruz ama nedense ağzımıza sığmıyor :PAysegul_

valla şu oyuncak ucuz mucuz ama süper bir şey, içiçe geçen küplerden, 10lu. bizim ufaklık bayılıyor. kesinlikle tavsiye ederim. playskoolun küplerinden filan çok daha eğlenceli bence.
http://www.bebekcocukdunyasi.com/?urun-643-Neseli-Kule.html


ediluj

** bende bebeğimde çok sevdik verdiğim paraya değer
Son kuruşuna kadar helal olsun dediğim oyuncaklar:
-Tiny Love Yatak Kenarı Kitabı (internetten almıştım elime geçincede pek beğenmiştim ama super bişey bayılıyor,dalıp gidiyor resimlere,birde divana yatırdıgımızda tv ile arasında bariyerde oluyor,ana kucagına oturtugumuzda onune koyuyoruz oyalanıyor)
-Tomy nin disney kahramanları olanı nı aldık bizimki bunada cok ilgi gösterdi şu sıralar ona dalıp dalıp uyutuyoruz( bende bu oyuncagı yapana sukrediyorum)ama projektörü ile duvar yansıması bazen onu heyecandırıyor ozaman projektör kısmını kapatıyorum,yine uyuyor:))
- Playscool bezden küp oyuncagı(aynası heryuzunde bir şeyler olan) şu sıralar eline alıyor döndürüyor ilgili

***????
-Tiny love tekmele oyna halısını aldım şimdilik  15 dk ilgileniyor sonrasında aglıyor,sanırım onun için erken davranmışım
- Playscool uyku bebeği almıştım ilk günler muzik ilgisini çekmişti sonrasında cok ilgilemedi,onun yerine tomy nin oyuncagını daha cok sevdi birde bebeğin muziği hemen bitiyor ve tekrarlamıyor
- Çıngıraklı çoraplardan almıştım hiç ilgisini cekmedi
- El kuklası almıştım playscool onlada ilgilenmedi(belki ilerde ilgilenir,benim çok hoşuma gitmişti ama:))
*** Söylediğin gibi bebek oyuncakları çok pahalı ama oyuncak dukkanına girdiğimde kendimi tutamıyorum,.birde işe yaramazsa hem kalabalık,hemde bosuna para oyuzden kendime sınırlama getirdim en azından suan için internette araştırıp ayda bir oyuncak alacağım diye.cocuklar için hersey oyuncak zaten yeterki yönlendirme iyi olsun...
Bu ay monozebra çiftlik hayvanlarını şipariş ettim henüz elime ulaşmadı.(zıt renkleri sevdiği için beğeneceğini dusunuyorum,yorumlarda guzeldi:))


lacivert0

monozebra yı merak ediyorum yorumlarını yazarsan sevinirimediluj

monozebra çiftlik hayvanları elimize gecti bence verilen paraya değer,kartların kalitesi iyi..Bizimkide ilgileniyor.Özellikle butur oyuncaklarla bakıcısını yönlendirmek daha rahat,oda bir kaç kez hikaye anlatarak göstermiş kartları ikiside memnun:))


ediluj

http://www.tchibo.com.tr/plantum/urun/Muzik_Enstruman_Seti/268522.html
mart ayı oyuncagımız super eğlenceli,fiyatıda uygun:))Cevaplamak için Üye ol