ilk yaş doğum günüü:))

edizimmm soruyor: 4

evimiz biraz küçükk 2 ayrı doğum günü yapıcam.aile we arkadaslar ayrı.en çok önem werdiğim arkadaslar:) konseptim superman olcak.bebekliğinden beri çok şık superman resimleri war onları duwarlara asıcam superman kostüm aldım superman pasta olucak.7 çeşit yiycek yapıcam çok fazla düşünmüorum kürdanların üstündede oğlumun fotolar olucak..hediye olarak superman kurabiyeler we magnet.pastanın üstünde pasta volkanı olucak,pasta üflerken düğünde patlatolar ya hani dökülüyor ondan.anı defteri olucak herkes yazıcakitv de oğlumun slayt gösterisi çalan parça I love you baby tabiki ewi süslüycemm we apartmanıda düşünüyorum bizim kata kadar süslemeyi. pastanın üstünde iyiki warsın eduvera yazıcak(oğlumun adı ediz eduwera diyoruz:)   başka neler yapmalı yada yapmamalı lütfenn yardımm:)))

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


gokalpileseyrialem

annesi sen o kadar çok detay düşünmüşsünki bunlara daha ne eklenir kim ne der bilemedim. Bende bir konsept taraftarıyım. Nice mutlu yıllar dilerim ailenize :)
Hamilelik annelik ve bebek bakımıyla ilgili tecübelerimi paylaştığım bir blogum var. Bakmak isterseniz bizim ilk doğum günümüz ve kutlayacaklara bugün için önerilerimi ekliyorum.
http://gokalpileseyrialem.blogspot.com/2011/10/12-aylk-bebek-gelisimi-3.html


kedidirkedi

Öncelikle abartmamalı :))

Biliyorum heyecanlısınız, tam 1yıldır bu günü beklediniz, her şeyin çok özel olmasını istiyorsunuz ve ilk doğum günü olması sizi çok heyecanlandırıyor ama lütfen sakin olmaya çalışın :)

Aile ve arkadaşlar olarak iki ayrı grup yapmakla iyi etmişsiniz. Konsept de iyi. Ama,

* 7 çeşit yiyecek çok fazla. Hiç gerek yok. İnsanlar pastayı bekledikleri için o yiyeceklerden yemeyecekler. Tatlı zaten yapmayın, pasta var. En fazla mini atıştırmalıklar belki. Tuzluda da fazla çeşide girmeyin derim.

* Kürdanların üstüne oğlunuzun fotoları ilk başta kulağa hoş gelse de, hem atılacaklar, hem de insanlar o kürdanları nereye koyacaklarını bilemeyecekler üzerinde de fotoğraf olacagı için. İlla kürdanları süslemek istiyorsanız  Ediz 1 yaşında! ya da süpermen temalı birşeyler daha uygun olur.

* Pasta volkanı yine çok gereksiz. Hem her şeyin üstüne uçuşacak, en başta pastaya yapışacak hem de oğlunuz çok ama çok büyük ihtimalle korkup deli gibi ağlayacak. Düğün salonunda değilsiniz, gerek yok. Maytap tercih edebilirsiniz illa bir atraksiyon olsun istiyorsanız.

* Doğum günü sizin için özel. Diğer insanlar, özellikle de aileden olmayanlar için çok da önem arzetmiyor. Dolayısıyla anı defterine de belki bir iki kişi dışında ayıp olmasın diye yazacaklar. Herkes aynı kelimelerle bir iki şey karalayacak. Sonrasında hayal kırıklığına ugramayın. Anı defterini aile için kullanmanız daha uygun olur. Ailedekiler yazamaz diyorsanız, duygularını videoya çekersiniz, daha da anlamlı olur.

* Evinizi ve kapınızı süsleyebilirsiniz ama apartmanı süslemek çok abartı bir davranış olur. Orası ortak kullanım alanı, size tahsis edilmiş bir yer değil. Görgüsüz damgası yemek istemiyorsanız vazgeçmenizi öneririm.


* Oğlunuz kalabalık ve ilgiden bunalıp huysuzlaşacak, kaçan uyku saati sebebiyle de düzeni bozulacaktır. Bu yüzden, davetinizi mümkünse oğlunuz uykudan kalktıktan sonra, mümkün değilse de 2-3 saatle sınırlandırmanız yerinde olacaktır.

Nice yaşlara!


edizimmm

kedidirkedi yorymlar için çokk teşkkrler çoğunu dikkate alıcm abarttığım doğruu:)gökalple seyri alem bloğunu hamileyken takipteydim yine bakıcam:)


ceylinka

Merhaba,

Eviniz küçük ve 2 ayrı organizasyon yapmak yerine dışarıda hepsini bir organize etmeniz maddi manevi daha kolay olabilir.hem telassiz dogum gunünün tadını çıkarabilirsiniz.

Kozyataginda

http://play-inn.com/

Bakabilirsiniz.Cevaplamak için Üye ol