EPİDURAL SEZERYAN

Bahriye_28 soruyor: 5

Merhaba Arkadaşlar

İLK DOĞUMUMU GENEL ANESTEZİ İLE YAPTIM ANCAK 2.DOĞUMUMU EPİDURAL SEZERYAN İLE GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUM FAKAT BELDEN İĞNE OLAYI  BENİ  ÜRKÜTÜYOR..EPİDURAL SEZERYAN İLE DOĞUM YAPAN ARKADAŞLAR BELDEN İĞNE OLAYI NASIL ÇOK ACI FALAN OLUYORMU?   DENEYİMLERİNİZİ PAYLAŞABİLİRMİSİNİZ?  ŞİMDİDEN HERKESE TEŞEKKÜRLER....

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


nukhetsp

ben epidural sezeryanla doğum yaptım. ilk bebeğim olduğu için öyle heycanlıydım ki hayatımda hiç öyle bir heyecan ve korkuyu yaşamadım. ben hem epiduralden korkuyorum hem ayık olacağım için başıma geleceklerin hepsini göreceğim için korkuyordum. hiç ama hiç bir şey hissetmedim epidural yapılırken, sonra beni yatırdılar, kollarımı bağladılar ve ben o kadar heycanlandım ki kalp atışlarım hızlandı sanırım, beni yatıştırmaya çalıştılar. yanımdakilere sordum ne oluyor şuanda diye, nereyi keseceklerine karar vermeye çalışıyolar dedi yanımdaki kişi ve 2 sn sonra bebeğimin ağlama sesi duyuldu. kısacası hiç ama hiç birşey hissetmeden doğumu yapmış oldum ve karnımdan çıkarıp birazcık üzerindeki kanları falan temizleyip hemen yanıma yüzüme yaklaştırdılar bebeğimi(kollarım bağlı olduğu için), o sıcaklığı o kokuyu o duygu ömrüm boyunca unutamam. 
tabi anestezi uzamnını araştırma ve tercih etme şansınız varsa değerlendirin. çünkü bütün bu rahatlık onun ellerinde...


tdgteam

Bebeğinizi doğar doğmaz görebilecek olmanız epiduralin en büyük artısı bence. Korkacak hiç birşey yok. Çünkü sizin hissettiğiniz şey acıdan ziyade karnınızın üstüne biri oturmuş gibi bir ağırlık olacak. Ayrıca doğum sonrası ağrı kesicilerde aynı kanaldan verilecek. Ben sadece çıkarılırken ufak bir iç kayması yaşadım, tansiyon düşmesi gibiydi. O da 5 dakikada geçti. İçiniz rahat olsun;)


mylo

çok da rahat oluyor, kesinlikle tercih edebilirsin..ağrı hissetmediğin dereceye kadar ilaç veriyorlar merak etmeyin. genel anestezide bebek de biraz alıyor ilacı bazen ve sersemlemiş doğabiliyor.emzirmen gecikiyor,aç kalıyor yavrucaklar. ayrıca ameliyat sonrası belinde ilaç pompası bırakıp ağrı kesiciyi istediğin gibi ayarlamanıza olanak veriyor bu şekilde doğum. tecrübeli ellerde hiç korkmayın..


azzraa

Arkadaşlar bende spinal sezeryan oldum ve iğne yapılırken feci acılar yaşadım.Hatta bir ara ne olur bana genel anestezi yapın diye yalvardım.Sanki belimi oyuyorlar gibi bir acı hissettim ve çok uğraştılar.Epiduralde iğneyi hissetmiyormuşsun.Doğum yapalı 15 ay oldu ama ara ara sanki tekrar belime iğne yapıyorlarmış gibi ağrıyo.Büyük bir ihtimalle kilodan ama spinal yaptırmayın derim.


feeling

ben de iğneyi hiç hissetmedim ancak ameliyattan çıktıktan sona karnımda tatlı bir kaşıntı peydah oldu o da benim epidurale alerjim olduğunu gösteriyomuş hemen çıkardılar epidural iğnesini ona rağmen çok ağrım olmadı ve tekrar doğum yapacak olursam yine epidural sezaryen tercih ederim korkma bence genel anestezide bebek narkozdan etkilendiği için ilk saatler emme problemi olabiliyormuş oyüzden bana doktorum epidurali önermişti onda bebek narkozdan etkilenmiyormuş
Cevaplamak için Üye ol