şişli beşiktaş civarında özel ilkokul arıyoruz

pinklady72 soruyor: 10

Oğlumuza Şişli - Beşiktaş civarında çok pahalı olmayan, ne çok katı ne de çok gevşek olmayan, spor ve müzik faaliyetlerine de önem veren özel bir ilkokul arıyoruz. Atanur Oğuz İlkokulu ve Kağıthane Cumhuriyet Koleji hakkında yorum yapabilecek kimse var mı? 

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


Mugenoyan

2 okulun fiyatları oldukça yakın birbirine.

Istek Vakfının sınav sonuçları çok yüksek değilmiş akademik anlamda.
Cumhuriyet Kolejı biri Maslak biri Kağıthane olarak oldukça yeni ama çok da başarılı okullar. Dil eğitimi ön planda tutuyor.
Akademik anlamda Cumhuriyet İstek'den daha başarılı.
Seneye oğlum için Cumhuriyet düşünüyorum. Erken kayıtlarda baya indirim var. (şu an Maslak mı Kağıthane mi bilemedim)...
Sanat olarak Doğa Koleji Şişli de düşünebilirsin istiyorsan....
Bu yazdıklarım o okullara giden arkadaşlarımın çocuklarından kaynaklanıyor....


pinklady72

mugenoyan çok teşekkürler. Evet fiyatlar neredeyse aynı. Cumhuriyet akademik olarak daha başarılı, o da doğru ama bahçesinin olmayışı kötü bence. İstek bize daha yakın ama orası da bina olarak çok büyük, güvenlik açısından sorun olur mu bilemiyorum (en kötü ihtimalleri hesaba katarak söylüyorum). Doğa Koleji ideolojisi sebebiyle bir seçenek değil bizim için. Gerçi çocuğu oraya giden tanıdıklarım var, bir sıkıntı hissetmediklerini söylüyorlar ama yine de seçeneklerimiz arasında değil. Lider Şişli de iyiymiş ama diğer ikisinin fiziki koşulları daha avantajlı tabii:)


themis

Biz henüz ilkokul çağına gelmedik ama şimdiden düşünmeye başladık tabi. Bu okulların fiyat bilgisini de paylaşır mısınız? annemmm01

Bende fiyat bilgisini soracaktım, ücretleri nedir arkadaşlar?


pinklady72

Erken kayıt indirimiyle yemek ve kdv dahil 23.000 civarı.silky

Biz de kizimiz icin okul secme asamasindayiz. Bahcesehir etiler kolejini de degerlendirin derim. Biz okulu gezdik ve begendik. Ciddi seceneklerimiz arasinda.


selencem

Okulların başarısı bilgisine nereden ulaştınız? Oğum istek tarabyada, biz çok memnunuz, benim için akademik başarıdan çok çocuklara yaklaşımları ön plandaydı anaokulu ve ilkokul için, o bağlamda çok seviyoruz okulu. Bireyselliklerine önem veriyor, kurallara uymayı anlatarak öğretiyorlar. Başarısızı dışlamıyor başarılıyı da destekliyorlar.


pinklady72

Selencem listeler paylaşılıyor ya her sene, oradan ulaştım. Kötü de değil, çok iyi değil ama birçok okulun üstünde yine. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.yuksel_

Lider Şişli kolejini kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bakış açınızı bilemiyorum tabii ama aşırı hırslı ve tamamen başarı odaklı bir okul. Daha birinci sınıftan aşırı bir ders ve ödev yükü ile başlıyorlar.

Bir de Başarı Koleji var, yeni bir okul, bakabilirsiniz.


pinklady72

yuksel , lider şişli ile ilgili ben de aynı hissiyata kapıldım. Oğlum Başarı'nın anaokulunda şu an zaten:) Ortaokulda da devam edebileceği bir yer aradığım için oraya göndermeyeceğiz sanırım.
Cevaplamak için Üye ol