bebek yatağı nasıl olmalı?

Isil_Deniz soruyor: 6

Merhaba,
Bebişimiz ilk başlarda bizim odada yatacak, ve 8-9 ay sonrasında da başka bir şehre taşınma ihtimalimiz çok yuksek. O yuzden simdilik mobilya almayıp Chicco'nun 2 kademeli olan park yatağını aldık.

Ama park yatakla birlikte gelen şilte benzeri sey cok sert oldugu icin bebegi direk onun uzerinde yatırmayacagim, ustune bir yaylı yatak almayı dusunuyorum. bebek yatagı olarak ne onerirsiniz? Yarı-ortopedik olmalı diye bir sey okudum bir yerde ama tecrubeli anne-babaların da goruslerini almak istedim. Memnun oldugunuz marka onerilerini de bekliyorum.

Cevaplar icin simdiden tesekkurler...

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


calemity

işbir baby bed .. türkiyede üretilen tek bebek yatağı ..en azından ben öle biliyorum  .:)iyi günlerr


Aysegul_Yagmur_Irmak

1 yaşına kadar yaylı yatak kullanılmaması gerekiyor. Biz park yatağı alırken (chicco lullaby) içinde örnek olarak çok güzel bir şilte vardı, görünce onu da aldık. Bir de yaylı yatak ekstra ağırlık yapar hamak kısmında, ayrıca derinlik de oldukça azalır, hamak kısmını kullanım süreniz kısalır. Siz de şilte türü bir şey alabilirsiniz.


Nil

Park yataklara uygun viscolar var. Bazıları 5 cm, bazıları 10 cm kalınlığında. Rulo şeklinde kolayca kıvrılabildikleri için bir yere gitmek gerekirse şilteyi de taşıyabiliyorsunuz (gerçi bizimki hareketlenmeye başladığı andan itibaren üst katını söküp alta geçirince park yatakta uyumadı).

İlk doğdukları zaman içinse daha minikleri de var. "Uyku meleği" idi yanlış hatırlamıyorsam. 30*50 cm di ölçüleri. Böylece taşınabilir de oluyor. Dışarıda olacaksak ve uyuyacaksa ben pusetinin içine de koyuyordum, terlemiyordu uyurken. 


Isil_Deniz

öneriler icin tesekkurler.
oncelikle işbir'in yatağına bakacagım, o da internete gore 11 cm. kalınlıgında imiş. derinlik olayını da hesaba katmam lazım anladıgım kadarıyla.

şiltelere de baktım ama bazıları cok ince gorundu gozume, bebek icin rahatsız olacakmış gibi geldi, emin olamadım. kaliteli de gorunmediler, %100 pamuk olan, dışı yıkanabilen bir sey daha uygun olur gibi geldi ama oyle bir sey de bulamadım.

irmakyagmur,  sizin aldıgınız şiltenin kalınlığı ne civarda? nerden almıştınız?


Annegozuyle

Chicco Lullaby kullanıyoruz biz. Üst kısmında yatıyor Ela hala. Kendi şiltesi var. İnce ve sert. Doktorumuz bebeklerin özellikle sert zeminde yatması gerektiğini söyledi. Öncesinde yorganını iki kat yapıp yatak olarak kullanıyorduk.
Oldukça rahat görünüyor bizimki:)


Aysegul_Yagmur_Irmak

Işıl, aslında chiccousa.com'da bu lullaby'yi yorganlanmış tabanı var diye tanıtıyorlar, aslında ek bir şey koymaya gerek yok gibi ama bizim içimize sinmiyor tabi. Hatta fermuarla açılıp, içindeki mukavvalar çıkıp makinada yıkanıyor, ben yıkıyorum bazen...

Bizim şiltemiz öyle kalın değil, nasıl anlatsam ki, yorgandan daha ince. Ankara'da Bebeğim mağazası var, www.minibebek.com , buradan almıştım ben.

Annemlerdekine şilte almadım, ama annem bizim bebeklikten kalma bebek yorganımızı koydu, üstüne de yün battaniye serip çarşaf geçirdik, onun üstünde yatıyor. Şu an annemlerdeyim mesela, hala chicco lullaby'yi kullanıyoruz. Gayet rahat yatıyor.

Seyahatlere falan da götüreceğini hesaba katarsan şilte gibi bir şey alman daha iyi olur, sonuçta yatağı taşıyamazsın canım.Cevaplamak için Üye ol