Anne sutu ek gida

denizkiz soruyor: 5

anne sutu ile beslenen bebeklerinize ek gida olarak neler veriyorsunuz ? 5. Aydayiz neler verebilirim?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


msasa

Eger sutun yetmiyorsa basla bence yoksa baslama sutun azalir.bize dr 6. Ayin programini uygulamamizi soylemisti. Su anda 6 aylik oldu bebegim 8 aylik programla devam ediyoruz. Yogurt, elma armut muz bal kabagi patates pirasa havuc pirinc unu yulaf unu... Verebilirsin


halbuse

Ben de çok az yoğurtla başladım zaten pek sevmedi yoğurdu ağzını sımsıkı kapıyor. Bugün de elma püresi verdi biraz onu da severek yedi. Ama öğün değil de attırma şeklinde gidiyor bizimki. Gurmebek.com 1. aşama gıdalara bakıp verebilirsiniz.


msasa

Sevmedigi seylere biraz ara verip tekrar donun. Mehmet de yogurttan resmen nefret etmisti simdi can simidimiz yogurt oldu bisey yemek istemezse yogurt veriyorum bayilarak yiyor.


bellroad

6. aya kadar bekleyin sadece anne sutu yoksa formul mama. 6 . ayında "tadımlık" sekilde once tahıl, sonra sebze, sonra meyve 3 gun kuralına gore ve 1 aya yayacak sekilde tanıtım gunleri , 7. ayında yogurt, kefir eklersiniz 50cc kadar , 8. ayında kahvaltı-meyve-ogle yemegi-yogurt/kefir, 9. ayından sonra da aksam yemegi eklersiniz.


mrvkrs

6. AYA KADAR EMEN BEBEKLERE BİRŞEY VERMEYİ ÖNERMİYOR HİÇBİR SAGLIK KURULUŞU KEŞKE BENDE EMZİREBİLSEYDİM DE BENDE HİÇBİRŞEY VERMESEYDİM SENİ ANLIYORUM ÇOK HEVESLENİYORSUN BİRŞEYLER YESİN DİYE AMA EMİN OL EK GİDAYA GEÇİNCE EMZİRMEK DAHA KOLAY OLUYOR EK GİDA İŞİ HEM ZOR HEM SABIR İŞİYMİŞ VALLA 

BENCE 6. AYI BİTİRMESİNİ BEKLEMELİSİN Cevaplamak için Üye ol