hastanelerin doğum kursları?

thumi soruyor: 10

Merhaba,
Avrupa yakasında doğum kursu olan hastane biliyor musunuz?
İnternet araştırmalarımda karşıda Şifa Hastanesinde olduğu ve fiyatının da çok uygun olduğunu öğrenmiştim.
Doktorum bu mevsimde pek yok felan dedi ama bilen varsa cevaplarınızı bekliyorum.
Teşekkürler....

Bu soruyu cevapla


19 Cevap


Kuzeytu

Merhaba ben gecen sene tam bu mevsimde gidiyordum. Siddetle Amerikan hastanesinin kursunu tavsiye ederim. 6 veya 8 hafta suruyor. UCRETSİZ. Konusunda gerçekten uzman insanlar geliyor egitime anesteziden bebek bakımına herseyi anlatıyorlar. Amerikan Hastanesinin zaten dogum hakkındaki tecrubesi tartısılmaz.

Dogumu o hadtanede yapmak gibi bir zorunluluk da yok. İsteyen gidebilir. Siddetle tavsiye ederim ben hala ordaki bilgilerimden çok faydalanıyorum. Ve egitime gelen danısmanları isteyen herkes dogumdan sonra arayabilir. Emzirme danısmanı Beyhan hanım herkese çok yardımcı oluyor.


thumi

Çok teşekkür ederim....


Kuzeytu

thumi

Ya süper oldu, bende simdi onlara bakıyordum.
Yarın başlayacak bir kurs var :):)


Sceylan

Memorial Doğuma Hazırlık Kurslarına katılmıştım bende ve ücretsizdi ama yaz döneminde var mı bilmiyorum.Dilerseniz sitesinden bakabilirsiniz.Sağlıklı bir doğum dilerim...khan

Biz de doğum öncesi Amerikan Hastanesi'nin kursuna katılmıştık. Her hafta hastanenin uzmanlarından biri uzman olduğu konuda hem çok detaylı bir sunum yapıyor hem de soruları yanıtlıyordu. Örneğin, epidural nedir, nasıl yapılır, riskleri nelerdir vb. konusunu anestezi uzmanlarından biri anlatıyor.

Eşlerle beraber gidilmesini şiddetle tavsiye ederim, hem baba adayının doğum havasına girmesini, hem de doğum sonrası annenin sadece bebekle ilgilenebildiği dönemde babanın kararlar almak için bilgi sahibi olmasını sağlıyor (doğum sonrasından da bahsediliyor).

Denildiği gibi ücretsiz ve doğumu Amerikan'da yapacak olmak gerekmiyor. Acıbadem'in, Florence Nightingale'in ve Kadıköy Şifa'nın da benzer programları var diye duyduk sanki, bir aramak lazım.


thumi

Hepinize çok teşekkürler.
Amerikan Hastanesinde Haftaya (25.08.2010) başlayacak benim doğum haftamla uygun yeni bir programları varmış.

Kaydoldum, haftaya başlıyorum.

Khan eşlerle gitme tavsiyen için teşekkürler, kandırmaya çalışacağım :)


Kuzeytu

Evet aynı khan ın soyledigi gibi. Benim esim için de çok faydası olmustu bu kursların. En azından anne-babaların dogum sonrasındaki hallerini çok guzel kontrl edebiliyordu. Biz bunu ogrendik kursta biliyoruz diyordu hemen :))

Mesela biz Kuzeyi ilk gunden beri esimle yıkıyoruz. Bir kere bile buyuklere ihtiyac kalmadı :) Ayrıca esimi sezeryana bu sekilde ikna etmistim :))mayaberry

arkadaşlar süpersiniz bende böyle bir kurs istiyordum ve hemen aradım amerikan hastanesini. ve kaydımı yaptırdım. thumi orda görüşürüz umarım :) hafta içi olması beni tedirgin ediyordu ama 5,5 da başlıyor olması çok işime geldi :)


thumi

Mayaberry ben haftaya oradayım, görüşürüz:):)Cevaplamak için Üye ol