Oğlum bakıcısına çok düşkün

happymomtobe soruyor: 10

Merhaba,

1,5 yaşında bir oğlum var. Ben çalışıyorum. Oğlum doğduğundan beri yanımızda olan bir bakıcımız var. Oğlum ona çok düşkün. Haftasonlarımı tamamen oğlumla geçirmeye çalışıyorum. Haftasonları bakıcımız yanımızda olmadığında oğlum bana daha düşkün oluyor ama eve geldiğimizde genel olarak onu istiyor. Özellikle uykusu varsa ve açsa. Herkes zamanla düzelir, anne kavramını öğrenir dese de içim acıyor. Bu konuda tecrübesi olanlar varsa paylaşırlarsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. 

Bu soruyu cevapla


10 Cevap


duygu_e

benım kızımda 21 aylık ve annem bakıyor. Haftasonları dedıgınız gıbı bana düşkün hafta ıcı anneanneye. ben hep soyle düşünüyorum bana cok bağımlı olsa ve ben ısteyken benı ıstese daha mı ıyı..demekkı bakıcınızda güzel ılgılenıyor.. bence cok takmayın maalesef calısan annelerın basına gelebilecek bırsey bu.


maviboncukk

Cocuga kim bakar, emek verirse ona duskun olur. Normaldir..


kurablyemm

bizimde bakıcımız var çokkk düşkün sanıp sizinle aynı hisler ıçindeydim tatilde biraz komşu şimdi ben bakıyorm 1,5aydır 5gün görmedi unuttu ama annesini kimse unutamaz kızım 8aylık oldu 1,5 ayda 7cm uzadı çokk mutlu bakıcımızda onu çok sevio ama kimse annesi gibi sevemez rahat olun bakıcıda sonunda gidecek ve para için bu işi yaplyor çocukda olsa bunu anlıyorlar sizde seniseviyorum deyin işten arayın varsa görüntülü telefon görüşmesi yapın evde booll oynayın bakıcı çocuğu para vermesen bakarmı hayııırrr alıp ömür boyu eğitimini bakımını yaparmı hayırrr sizden sonrada başkalarına bakar çünkü o iş ama biz anneyiz rahatlayınnn çocukda sosyalleşiyo bakıcıyla oynuyo arkadaşlarıda olcak onlarıda sevcek ama herkesin yeri ayrı


selencem

Ben çok çektim bu duımdan. Hatta bir dönem beni istemezdi ağladığında filan. Çok çalışmama tepkiydi. Bol boş yalnız vakit geçirmeye devam edin. Hala bakıcımız bizimle, oğlum ben varsam onunla ilgilenmez pek. Düşkün ona hala ama bana daha düşkün :)


cancun

bakıcımız 2 aylıktan beri bizimle. oğlum kimi zaman ağlar arkasından ben işten gelince hiç üzülmem. hatta bunun için bakıcımıza ben de çok bağımlıyım:)) başka birini düşünemiyorum yani oğlum için anneanne babaanne vs de dahil. kafaya takmayın büyüdükçe o kadar bağımlı olmaz. ayrıca siz işe giderken viyak viyak arkanızdan ağlasa daha mı iyi olur bırakın düşkün olsun. sonuçta annesi sizsiniz. ona bakarım ben:))guta

Çok şanslı bir insansınız bence. Kesinlikle böyle bir şeyi dert etmeyin. Demek ki bakıcı çocuğunuzla iyi vakit geçiriyor, çocuk da onu bu derece seviyor. Böyle bakıcı bulmak çok ama çok zor. Benim iki çocuğumda deli gibi gibi ağlıyor ben işe giderken. İnanın nasıl çalıştığınızı anlamıyorsunuz, hep aklınız evde. Zaten hiç kimsenin annenin yerine geçmesi imkansız. O sadece siz yokken onun dayanağı olmuş. 


iriss

Doğduğundan beri yanınızda , onu hiç sevmese daha mı iyi ? Ya da onu hiç sevmeyip sizi çok sevse daha mı rahat olucak içiniz ? Bu tarz soruları hiç anlamadım esasında :)


bellroad

bakıcıyı sevmemesi daha kotu. bu sefer acaba gun icinde neler oluyor bu cocuk neden bakıcıyı istemiyor diye ikilemde kalıyorsunuzç. oglumun 5 bakıcısı oldu. ve eminim hepsi cok sevdi, guzel baktı ama hic birine sarılıp optugunu gormedim, varsa yoksa derdi benimle. hatta babasına bile 2 yasından sonra yavas yavas ısındı diyebilirim. ananesine bayılır ama ben varsam kimseyı gozu gormez. ah ne guzel diyebilirsiniz ama bu kadar yapısık cocuk anne icin zor artı insanlar bu cocuk cok anneci, aah boyle olmaz sen bunu kendine yapıstırmıssın vs der. yaptıgım hic birşey yok 12 saat calıstıgım halde yapısı boyle anneci :)baisy

arkadaşlara katılıyorum, ben bakıcımın kızını dövdüğünü fark ettiğimden beri bir daha bakıcıya cesaret edemiyorum, her ne kadar tüm gün tv izlettiğini bilsem de, aynı evde yaşamak zorunda kalsam da kaynanama bile bırakıyorum, en azından çocukları seviyor diye. o yüzden dert etmeyin, çocuğunuz seviliyor ki seviyor. Sizin sevginizden de emindir merak etmeyin. çalışmanıza tepki gösteriyor olabilir, bol bol güzel vakit geçirerek sarılarak öperek telafi edin.


happymomtobe

Vakit ayırarak değerli tecrübe ve düşüncelerinizi paylaştığınız için herkese tek tek teşekkür ederim. 


Cevaplamak için Üye ol