burun tikanikligi

poyraz_ege soruyor: 2

merhaba arkadaslar

benim yavrum geceleri horlamaya benzer sesler cikariyor. hatta bazen direkt horluyor. burnuna sprey kullandim ama onun da uzun sure kullanimi saglikli olmadigindan biraktim. zaten onun da cok faydasini gormedim. sanirim genizde bir kuruluk var ve bir turlu gideremedim bunu. odasini serin ve nemli tutmaya calisiyorum.
baska onerileriniz varsa denemek istiyorum. onerilerinize cook ihtiyacim var.
sevgiler

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


Damla

Dün kendi rahatsızlığım için kulak burun boğaz doktoruna gittim. Tıkalı burnum için Nasal yıkama verdi. Bu arada izotonik serum, serum fizyolojik ve okyanus suyu spreylerinin konusu açıldı. Bunların çocuklarda kullanılabileceğini ama hergün kullanılırsa kuruluk yapacağını söyledi. Bebekken Ilgaz'a bir ara çok sık kullanıyorduk, belki de açıyoruz diye daha çok kurutuyorduk. O yüzden bu soruya yazmak istedim, daha sonra da bakanlar olursa diye.


EsraEA

Senira, hiç Gifreri kendinde denedin mi :) Benimkiler bir ara elimde gifreri görünce kaçışıyorlardı. Kendimi "gifrerli sapık" ilan etmiştim :) Sonra kendimde denedim, dünyam şaştı :) Çok kötü, çocuk haklı isyan etmekte. Hemen tonimar bebeye geçtik. Bazen kendileri alıp geliyor :)
Biz her zaman kullanmıyoruz. Çok tıkalı olursa otribebeyle çekiyorum. Yastıklarına bir iki damla da coldmix damlatıyorum. Okaliptüs ve ladin yağı içeriyor.
Hergün kullanılmadıkça zararlı değil diye biliyorum. Tabii düzenli, hergün kullanınca burnun kendi salgılarını engelleyebilir.
Cevaplamak için Üye ol