ısrarla altına yapma

Burcu_Temucin soruyor: 5

arkadaşlar merhaba
oğluma yaklaşık 2 ay önce tatilde tuvalet eğitimine başladık . tam her şey hallolmuşken babamız yanımıza geldi ve ertesi gün pipisi şişti ve acıdığını söyledi acil dr a götrdük idrar yolu enfeksiyonu dedi ilaç faln kullndık gecti ama o günden itibaren çişini ve kakasını bilinçli bir şekilde altına yapıyor yapınca söylüyor. (bu arada evimize döndük)ben sürekli sorarsam yada hadi diyip biraz zorla götürüsem tuvalete yapıyor. birkaç gündür de lazımlığına da oturmak stemiyor yere cöküp yapmak istiyor  etkilenmiş olabilir ama ne yapmak lazım nasıl halledebilirm çıldıracağım artık..

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


gul_duru

gittiğim psikoloğa sorduğumda şöyle demişti ödül yöntemini kullanabilirsiniz.Mesela her lazımlığa yaptığında bir çıkartma yapıştırın lazımlığa (kızım çıkartmaları çok sever).Biz şu an için gerek duymadık ama bu yöntemi deneyebilirsiniz.


akarsum

Benim fikrim bı süre beze geri dönmeniz bebisiniz kendini hazır hissedince tekrar acarsınız bezini, sizde sakinlesirsiniz sil bastan tekrar denersiniz.

Bence bazı konularda geri adım atmalıyız hem kendimiz hem bebeğimiz için.


Burcu_Temucin

sanırım cıkartmalar işe yarayacak :D teşekkür ederim gul_duru.
akarsum beze tekrar dönmek beni daha cok yıpratır 2 aydır bez kullanmıyorz cünkü :)


ayberke

Bencede çocugunuz hazır olmayabilir ilerde daha zorlu bir süreçle karşılaşabilirsiniz ya bi yardım alın bence yada biraz daha bekleyin.


burcueymenkmbsr

Atlattiniz mi sorununuzu,tecrubenizi paylasir misiniz?Cevaplamak için Üye ol