Yogurt ne zamana kadar ev yapimi olmali?

beatrix soruyor: 10

Bizim dr kizimin beslenmesinde henuz sut vermedi. Her gun taze keci sutunden bir bardak yogurt var beslenme programiizda. Sut hic yok sadece yogurt bu is bes ayliktan bu yana oyle ister yemekle bir ister ayri olarak icine bal veya kuru kayisi puresi katilmis..

Bu yogurdu ne zamana kadar ev yapimi verecegiz.

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


revve

Bizim doktorumuz 10 aylık olana kadar günlük ev yapımı demişti..Ama ben 2 yaşına kadar yaptım..


ozdenin_oykusu

bence alışkanlık olmalı.kendimiz için de


CokBilmis

Bana sorarsanız 70 yaşına kadar ev yapımı olmalı. Sonrasında ağzımın tadı kalmaz nasıl olsa :)


CokBilmis

Ben mayalarken çiğ süt veya günlük süt kullanıyorum (kutu sütleri ben kendim de içmiyourm, kızıma da vermiyorum doğal olarak).

Maya olarak da ya Elta marka cam kavanozlu organik yoğurdu kullanıyorum ya da daha önce kendi yaptığım yoğurdu kullanıyorum.

Şehirde bile olsak New York'ta yaşamıyoruz neticede çevremizde çiğ süt bulabileceğimiz pek çok yer var. Ayrıca günlük sütlere de güveniyorum.


senayc

Ben yapabildiğim kadar evde mayalayacağım. Hatta bugün evde peynir yapmayı deneyeceğim kahvaltısı için. Sonuçları paylaşırım.

Bu arada evde mayaladığım yoğurt kalmamış ise normal marketlerden aldığım yoğurtlardan, sütaş babymix den de vermiştim oğluma,bir sakınca görmedim ben.polen

bunun bir süresi yok bence.mandıradan süt alıp,evdeki daha önceki yoğurdumdan mayalıyorum.hepimiz yiyoruz.zaten alışınca o tada hazır yoğurt yemek istemiyor insan.hazır yoğurt verirseniz de suyu uçurularak katılık sağlanan yoğurt verilmeli bence.süt tozu katılandan değil.çünkü hazır yoğurtlar taşıma,stoklama için belli katılığa ulaştırılarak piyasaya veriliyor,bu da beni işkillerdiriyor hep.
yoğurdunuz tutmazsa tencerede ocağa koyupkarıştırarak ısıtın,kesilir gibi olur,sonra süzün,lor peyniri elde edersiniz.


haticeturk

ben istanbul şileden köy sütü alıyorum her hafta getiriyorlar internet siteleride var  www.sileorganik.com


Istanbuldavecocuklu

Merhaba Haticetürk,

Şiledeki internet sitesine baktım süt yoktu, ancak ev yapımı yoğurt var siz memnunmusunuz ürünlerinden? Süt dışındaki ürünlerinden kullandınızmı?

Tşk.ema

Bence her zaman biz büyüklerde ev yapımı yemeliyiz.


mona_roza

bencede her zaman ev yapımı yenmeli artık bizde haızr yemiyoruz, bi tandıkdan köy yoğurdu aldım maya olarak günlük sütle onunla mayalıyorum benCevaplamak için Üye ol