Sinek kovucu olarak lavanta yağı veya kolonyası

Damla soruyor: 10

Deneyenler var mı acaba? Ne kadar etkili?

Beni de sinekler çok ısırır ve küçükken ısırdıkları yerler de şişerdi. Her tatilin kabusu olurdu. Şimdi kimyasal çözümler var ama tatilde oksijen almak yerine kimyasal bir şeyler sürmesini ya da koklamasını da istemiyorum.

Bu soruyu cevapla


12 Cevap


yasemin_ekin

Pek yardımcı olamaycağım ama yine de yazayım.
ısırdıktan sonra kolonya  (ben kendi üzerimde limon kolonyası denedim), hemen kızarıklığını alıyor, kaşınmıyor. Hatta, ailedeki teyzeler ısırıga "rakı" sür dediler, yok artık dedim.

Yazlıkta, sivrisinek gelmesin diye, masanın altına fesleğen koyardık ama pek işe yaramazdı. Anneannem sabun sürerdi bacaklarına.

Olay koku sanırım. Keskin kokuya mu gelmiyorlar acaba?


seda_melis

Ben de lavanta yağını denedim, bence de hiçbir etkisi olmadı. En iyisi eğer ortam müsaitse cibinlik tarzı birşeyler kullanmak galiba....


Marlasinger

Bebişlerimin sinek kovucusu benim:))) Ben varken kimseye gitmez sinekler.Bu durumdan çok şikayetçi olurdum ama artık seviniyorum böyle olduğuna anestol sürüyorum kaşıntı kalmıyor bebişlerimide sinekler ısırmıyor:))


Damla

Marlasinger, aslında benim de böyle bir özelliğim var. Hani şu sinekleri topladığı iddia edilen mor ışıklar gibiyim. Onu yemelerindense beni yemeleri çok daha iyi ama yeteri kadar bölük pörçük uyumuyor muyuz zaten? :)

O sinek öldürdüğü iddia edilen şeylerden de aldım bir gerçi, tek yakaladığı zavallı kelebeklerdi.


Marlasinger

Damla 3 yaşına gelmiş oğluşun hala kalkıyo mu geceleri:((Damla

Her gece değil ama ateşi var, kabusu var, çişi var, yazın susuyor bir de, mutlaka arada oluyor. Ama öyle uzun süreli değil.


ekim_

Euphia'nın portakal kokulu rahatlatıcı losyonu var; organik.. İşe yarıyor.


habibe

lavanta yağını denedim işe yaradığını söyleyemem raid likit sinek savar biraz hafifletti sivrileri ama tam etki yok.sbeser

bu tatilde kullandım  işe yaradı bende 1 tane bile ısırmadı ki çok severler beni:)


Damla

sbeser, lavanta yağını diyorsun değil mi? Peki nasıl kullandın, yağı nereden aldın, biraz detay yazar mısın? :)Cevaplamak için Üye ol