yenidoğan bebeklerde gaz sancısı

ASeLiN soruyor: 5

merhabalar

gaz sancısı için rezene çayını öneriyorlar ancak internetten baktığım bir kaç sitede farklı şeyler okudum.. kimi site de çayı annenin  kimi sitede bebeğin içmesini öneriyorlar...

benim kızım daha on günlük..sadece emziriyorum.. ve gaz sancısı var .. hangi uygulamanın dogru oldugunu düşünüyorsunuz ? yardımcı olursanız sevinirim.

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


ASeLiN

 @ ediluj : kesinlikle katılıyorum.. saç kurutma makinesi çok işe yarıyor.. ağlamasını kesiyor eğer gazdan değil nazdan ağlıyorsa :)) ve de uyku moduna geçiyor :)


ASeLiN

@ anneyim_24 : tesekkür ederim güzel dilekleriniz için... ben de nurse harwey i duydum.. ancak sanırım 1 aydan sonra kullanılıyormuş.. şimdilik dediğiniz gibi masajlarla ve de rezene çayı ile gaz sorunumuzla mücadele ediyoruz..  dayanamıyorum ağlamasına.. gaz sancısı oldugunda hakikaten cok aglıyor,canı acıyor ... elimdedeğil üzülüyorum cok..

ama dediğiniz doğru.. bu bi süreç ve geçecek..:) 

ben de bebeğinizi mutlu sağlıklı büyütmenizi dilerim...


murge

@Egedenizi: Ben tüm kimyondan kaynatıyordum...4 çay kaşığı kimyona 1 su bardağı belki çok az daha fazla su.. Kaynadıktan sonra 15 dakika falan kaynıyordu.. İlk başlarda bebeğine çok az ver.. 1 çay kaşığı falan.. Sen iç.. Sütünden ona geçiyor zaten.. Ben günde 3 öğün içerdim.. Hala da 1 öğün hem kızıma veriyorum hem de ben içiyorum...

Çekilmiş kimyondan yapacaksanızda tülbent gibi bişey de iyice süzmeniz gerekiyor..

Ben ilk günden 6 aylık olana kadar çektim gaz olaynı...Gerçekten çok zor..


nurci11

ben doğadanın rezenesini içiyorum, doktorum yurtdışında ona soramadım o yüzden :( ilaç önerdi ona da başlamadık henüz.
doğadanın poşet rezenesi sizce kötümüdür? Milupa mı almalıyım?
biryandan da humanın still tea'sini içiyorum, onda da rezene var ama o bir şeye yaramıyor. sadece sanırım sütümü arttırıyor.


renaissance

gaz sancısıyla ilgili faydalı bir blog yazısı;

http://www.normalisgood.net/bebeklerde-gaz-sanicisi-gidermek-icin-oneriler/
Cevaplamak için Üye ol