Dişi cıkarmı ne zaman çiksr

aylin17 soruyor: 2

Cocuğum 7 bucuk aylık ve diş cikarmadi ve cok huysuz atesiyo cikiyo burnu tikali ama damaklarinda sişlik yok sizce şişlikle olmasimi gerekiyo ne yapmaliyim ?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


ayberke

Merhabalar, grip vb hastalık değilse muhtemelen diş geliyordur.Diş öyle hemen 2 günde çıkmaz.Benim oğlumunda dişleri çikarken burnu akar ateşi çıkar nefes alamaz burnundan yemek yemezdi.

Deneyimlerinden yapabilecekleriniz burnunu devamlı serum fizyolojik ile açık tutun.İlla yemek yedircem diye inat etmeyin.Sıvı beslenmesi yeterli olabilir.Bu dönemde suyu çok içerler ihmal etmeyin.Ağzına diş kaşıyıcıları buzluğa koyup verebilirsiniz. Ateşi çıkıyorsu ince giydirin.Odanın ısısını 22 derece de sabit tutun.Odayı devamlı havalandırın.Çok çok serum fizyolojik kullansanızda burnu tıkalı olursa buhar makinası çalıştırabilirsiniz(soğuk).Dik pozisyonda durmak daha iyi nefes almalarını sağladığı için bazen benimki gündüz uykularını bazende gece ana kucağında yapardı.Zaten önce kızarıklı ve şişlik olacak sonra et yarılacak(et yarıkdımı zaten sıkıntı bitmiş oluyor)sonraki sürecte diş yavaş yavaş çıkacak ama bu süreci 1 hafta 10 gibi düşünmeyin.

Geçmiş olsun.


zehrashn

Diş çıkarma belirtileri bir-kac ay önceden başlayabiliyor şişlik yoksa damaklarda daha vakti var demektir inşaallah inci gibi parlayan sağlıklı dişleri olur Cevaplamak için Üye ol