Uyku sonrası bebekler neden ağlar?

gokce_ekin soruyor: 6

2 aylık kızım gündüz uykularından ağlayarak uyanıyor ve bu ağlama faslı onu kucağıma alıp sakinleştirmeye çalışsam da dakikalarca sürüyor. İster yarım saat, ister 2 saat uyusun bu ağlama tepkisi hiç değişmiyor. Kütfen bir fikri ya da çözüm yolu olanlar yrdım etsin. Şimdiden teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


elif_idil

gökçe bi çözüm yolum yok belki ama bizim de bi ara aynı şekildeydi... gerçi dediğin kadar uzun sürmüyordu ağlamaları.. ben rüya falan görüyor ve korkuyor diye düşünüyordum. çünkü beni ya da bi başkasını görünce susuyordu... umarım kısa sürede geçer...


SelmaOnurEmre

Gaz sancısı da olabilir canım. Bebeklerin bağısakları gazı çok şiddetli hissediyor...


gokce_ekin

Evet umarım çabuk geçer. Çok teşekkür ederim.


gokce_ekin

gaz sancısını ben de düşündüm ama ağlamaya devam etmesi başka bir nedeni olabileceğine yöneltti beni.


CokBilmis

Doğumsonrası travma nedeni ile ağladıklarını söylüyorlar :) Ciddiyim.

Bir süre sonra akşam 5-9 arası da bir ağlama nöbeti gelmeye başlayacak (büyük ihtimal).

Tek yapılacak şey: Kucağına almak, tenine bastırmak, kulağına güzel sözler söylemek ve o ağlamaya devam ettikçe, onu ağlarken de kabullendiğini göstermek.

Uykuya dalarak bu dünyadan kopuyor ve uyandığında geri geliyor. Bir korku yaşaması normal. Henüz kaç defa uykua dalıp uyandı ki hayatında? Senden güven duygusu almak istiyor annesi. Bundan sonra hep böyle anlamsız ağlama nöbetleri yaşayacaksın; hatta ergenlik döneminde bile bitmeyecek anlamsız ağlamaları. Yani "bir an önce geçsin" diye ümitlenmeyin boşuna :)


kem

annem hep çocuk nasıl uyursa öyle uyanır der ağlatmadan uyut diye de kızarCevaplamak için Üye ol